Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Sunaikintos miško paklotės žala – beveik 130 tūkst. eurų

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnai, gavę pranešimą, vykdė reidą Telšių r., Šarkalnės kaime dėl galimai neteisėto kertamo miško. Nuvykus į vietą nustatyta, kad kirtimai vykdomi teisėtai, bet, kertant ir traukiant medieną iš miško, sunaikinta miško paklotė. Pažeidimas apima 4,32 ha, aplinkai padaryta žala – beveik 130 tūkst. eurų. 

„Gavę iškvietimą vykome tikrinti, ar miškas kertamas teisėtai. Patikrinus nustatyta, kad kirtimai vykdyti teisėtai, pagal išduotus galiojančius leidimus kirsti mišką privataus miško savininkui. Tačiau nors kirtimai vyko teisėtai, kertant ir traukiant medieną iš miško buvo sunaikinta beveik 4,32 ha miško paklotės“, – sakė Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus vyr. specialistė Kristina Stripeikienė.

Kaip pastebi aplinkosaugininkė, šie metai ypač nepalankūs ūkininkauti miškuose, nes praėjęs žiemos sezonas Klaipėdos regione nebuvo tinkamas, dėl šilto ir lietingo periodo nesusiformavo įšalas, todėl, traukiant iškirstą medieną, miško paklotė sugadinama lengviau. Be to, lieka gilios provėžos, kuriose kaupiasi vanduo.

„Tirdami šį atvejį pastebėjome, kad visa kirtavietė išvažinėta sunkiąja technika. Atlikus specialius matavimus sunaikintuose plotuose, aplinkai padaryta žala įvertinta 129 559 eurais“, – teigė aplinkosaugininkė.

Kaip primena Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnė, atliekant medienos išvežimo iš miško darbus, reikia prisiminti keletą svarbių miško kirtimų taisyklių:

  • Pagrindinių miško kirtimų biržėse valksmų plotas negali viršyti 25 proc. biržės ploto.
  • Po kirtimo valksmo plotis negali būti didesnis kaip 5 metrai.
  • Važiuoti ne valksmais draudžiama, išskyrus avarinio ar technologinio būtinumo atvejus ar taikant viso medžio smulkinimo medienos kurui ruošti technologijas. Įšalus gruntui arba N hidrotopo augavietėse galima nuvažiuoti nuo valksmų užtikrinant gyvybingo pomiškio išsaugojimą.
  • Po kirtimo kirtavietės sutvarkomos, kad būtų sudaromos palankios sąlygos atkurti mišką, racionaliai naudoti miško kirtimo atliekas, užtikrinti priešgaisrinį saugumą, miško sanitarinę apsaugą.

Aplinkosaugininkai primena, kad miško paklotė – miš­kui būdingas organogeninis sluoksnis žemės pa­viršiuje. Tai maisto šaltinis, reguliuo­jantis drėgmės ir dirvožemio temperatū­ros režimą, apsaugantis dirvožemį nuo už­dumblėjimo, gerinantis jo fizines savybes. Tad sunaikinus jį yra padaroma didžiulė žala miškui ir aplinkai.

Apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima pranešti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Aplinkos apsaugos departamento inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: