Sunku rasti laiko poilsiui? 3 patarimai, kaip tinkamai ilsėtis

Daugelis žmonių gyvena darbų ir įvairiausių reikalų apsupty, siekia būti efektyvūs tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime. Tačiau skiriant dėmesį karjerai, šeimai, draugams ar savęs tobulinimui, dažnai pamirštama poilsio svarba. Natūralu: jei darbotvarkė nuo ryto iki vakaro užpildyta užduotimis, gali būti sunku sustoti, atsitraukti ir skirti dėmesio kokybiškam poilsiui. Tačiau siekdami būti nuolatiniame produktyvume rizikuojame tiek savo fizine, tiek psichikos sveikata.

Kita vertus, dalis žmonių, net ir žinodami apie poilsio svarbą, atranda pasiteisinimų, kodėl savo darbotvarkėje neranda laiko atostogoms ar atitrūkimui nuo įprastos rutinos skiriant dieną ar kelias poilsiui. Ar taip iš tikrųjų yra? Pabandykime šiuo klausimu atrasti naudingų sprendimo būdų.

„Kad pailsėčiau, man pakanka įsijungti televizorių ar panaršyti telefone“

Daug žmonių po įtemptų darbų „atsijungia“ ant sofos žiūrėdami TV, filmus ar naršydami telefone. Nors gali atrodyti, kad tokiu būdu atsipalaiduojame ir pasiilsime nuo įprastinių įsipareigojimų, tiesa ta, jog toks „poilsis“ dar labiau išvargina mūsų smegenis ir organizmą. Pakanka įsivertinti, ar išties jaučiatės pasikrovę energijos po vakaro praleisto žiūrint televizorių?

Kokybiškas poilsis reiškia atsitraukimą nuo mus ir taip nuolatos pasiekiančio informacinio srauto. Kai kokybiškai pasiilsime, jaučiamės daug energingesni, motyvuoti ir galintys nuveikti dar daugiau. Taigi jei siekiame tikro poilsio rezultato, turime atsigręžti į tai, kas išties padeda padidinti energijos lygį: tai gali būti skaitymas, meditacija, meninė veikla ar pasivaikščiojimas.

„Norėčiau kokybiškai pasiilsėti, bet nežinau, kaip“

Kartais žmonės susireguliuoja dienos režimą, kuriame lieka laiko tiek darbams, tiek poilsiui: pakankamai miega, sveikai maitinasi, skiria laiko pabuvimui su savimi. Nepaisant to, kartais sureguliuotas darbo ir poilsio režimas tampa nebeefektyviu – net ir skiriant dėmesio poilsiui, jaučiama energija stoka.

Ką tokiu atveju daryti? Visų pirma, vertėtų atidžiai išsinagrinėti, ar „atpalaiduojančios veiklos“, kuriomis užsiimate, išties jus atpalaiduoja. Galbūt vakarais žiūrite filmą, tačiau pasivaikščiojimas gamtoje būtų daug naudingesnis? Kartais reikia skirti daugiau pastangų, kad atrastumėte būdus, kurie išties jus regeneruoja.

Kita vertus, neretai mes tinkamai nepasiilsime dėl to, jog esame įsisukę į rutiną arba nebepasisemiame energijos iš įprastinių mums poilsį teikiančių veiklų. Tokiu atveju gali padėti aplinkos kaita. Dažnai galima išgirsti, jog savaitgalinis išvykimas į išsinuomotą sodybą, SPA centrus (pavyzdžiui, Hotel Jurmala SPA) ar pas kitame mieste gyvenančius draugus tarsi padeda atgimti iš naujo. 

„Pailsėsiu, kai sutvarkysiu namus, kai atliksiu svarbias užduotis, kai…“

Dažnai žmonės į poilsį žvelgia kaip į kažką, kam reikia „nusipelnyti“: kai bus atlikti darbai, uždirbti pinigai ir taip toliau. Tačiau su tokiu požiūriu kokybiškam poilsiui gali ir neprieiti laikais – juk atliktus darbus greitai pakeičia nauji. Svarbu laikytis nuostatos, jog poilsiui nereikia „nusipelnyti“ – poilsis mums yra gyvybiškai svarbus.

Jei iš tiesų susiduriate problema, jog jums sunku skirti laiko sau ir kokybiškam poilsiui – pradėkite nuo mažų žingsnelių. Savo kasdienėje darbotvarkėje nusistatykite laiką, kada skirsite dėmesį atpalaiduojančioms veikloms. Tai gali būti paprasčiausi kvėpavimo pratimai ar penkiolikos minučių mankšta. Neilgai trukus pastebėsite, kad tokios „poilsio“ pertraukėlės suteikia daug naudos – jaučiatės ramiau, darbus atliekate greičiau.

Išmokę savo kasdienybėje skirti laiko kad ir mažam sustojimui, ilgainiui bus daug lengviau „įsitraukti“ į poilsio režimą. Be to, neretai žmonės atranda, kad reguliariai skiriant dėmesio kokybiškam poilsiui, laiko kasdienybėje atsiranda daugiau.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: