Suplanuota šventiška Ignalinos vasara!

Kol kas dar gyvename karantino sąlygomis, dideliame laukime ir nežinioje. Svajojame, kad vasarą būsime sveiki ir laisvi, galėsime keliauti, pramogauti, dalyvauti renginiuose ir šventėse. Šiais metais planuojama švęsti Ignalinos ir Dūkšto gimtadienius. Taigi, renginių suplanuota daug ir gražių. Belieka tikėtis, kad jie įvyks…

Visi vasarą Ignalinoje vyksiantys renginiai bus skirti miesto 155-ajam gimtadieniui. Ignalinos rajono kultūros centras birželio pradžioje kvies į vokalinių ansamblių, populiariųjų šokių festivalius. Joninėms planuojamas liaudiškos muzikos kapelų festivalis, vėliau vyks klasikinės muzikos, liaudies šokių festivaliai. Ignaliniečiai bus kviečiami į miesto pikniką. Pagrindinė miesto gimtadienio šventė vyks liepos 17-18 dienomis. Oficialioji jos dalis numatyta Laisvės aikštėje, vakariniai koncertai – Lietuvos žiemos sporto centro teritorijoje, prie Žaliojo ežero.

Miesto gimtadieniui skirtus renginius planuoja ir Ignalinos viešoji biblioteka bei Ignalinos krašto muziejus, sporto renginius – Švietimo ir sporto paslaugų centras. Gegužės mėnesį muziejus organizuos Tarptautinės muziejų dienos ir Muziejų nakties renginius, birželio pradžioje – spalvingą ir nuotaikingą Aitvarų šventę. Birželio 11 dieną biblioteka rengs Tarptautinę poezijos šventę ir ignaliniečių kūrybos rinktinės pristatymą. Pagrindinės miesto šventės metu Totorių gatvėje vyks projekto „Totorių istorija žadina vaizduotę“ šventinis renginys, taip pat vienoje iš miesto gatvių bibliotekos palapinė kvies į akciją „Pramogauk su biblioteka“. Birželio 1 dieną biblioteka organizuoja Tarptautinei vaikų gynimo dienai ir Dūkšto 160-mečiui skirtas „Bitučių varžybas“. Tai smagios programavimo ir žaidimų veiklos mažiesiems, kurios šurmuliuos bibliotekos kiemelyje.

Ignalinos rajono savivaldybės administracija kviečia dalyvauti akcijose „Su meile – Ignalinai”, ,,Mano darbas Ignalinai” (nuo balandžio mėn.). Interneto puslapyje rengiama rubrika “Ignalinai 155. Prisiminimai”, publikuojami istoriniai straipsniai, prisiminimai, senosios nuotraukos ir kita įdomi medžiaga. Miesto jubiliejinei šventei bus išleistas nuotraukų albumas „Laiškai Ignalinai”. Kraštietė dailininkė Jolanta Balkevičienė (Raupelytė) sukūrė šventės logotipą, kuriame pagal senąsias nuotraukas pavaizdavo Ignalinos istorijos pradžios objektus – geležinkelio stotį ir vandens bokštą. Logotipas bus naudojamas reklamose, juo bus pažymėti oficialūs raštai, suvenyrai.

Dūkšto miesto 160-ajam jubiliejui skiriamas rugpjūčio mėnuo. Rugpjūčio 3-5 d. planuojamas  vaizduojamųjų menų pleneras ir jo darbų paroda Dūkšto geležinkelio stotyje. Taip pat vyks vėlimo edukacijos ir darbų paroda, fotografijų paroda, dūkštiečių kūrybos vakaras „Susitikime ant tilto“, sporto varžybos. Pagrindinė jubiliejinė Dūkšto miesto šventė numatyta rugpjūčio 14 dieną. Taigi, vasara žada būti įspūdinga ir ypač šventiška. Pasakyti, ar visi žadami renginiai galės įvykti,  negali niekas, bet šiandienos planai yra paženklinti dideliu optimizmu.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: