Susipažinkite su Juozo Zikaro atminimo įamžinimo idėjomis

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia bendruomenę apžiūrėti ir įvertinti pateiktas skulptūros-meninio akcento, skirto žymaus Panevėžio kraštiečio Juozo Zikaro 140-ųjų gimimo metinių įamžinimui, idėjas. Jų konkursui buvo pateiktos 3. Darbai bus eksponuojami nuo sausio 25 d. iki vasario 17 d. Kraštotyros muziejuje.

Įamžinimo vieta numatyta prie Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos pagrindinio įėjimo Respublikos g. 47, esamo koplytstulpio vietoje. (Koplytstulpį numatoma perkelti į gimnazijos vidinį kiemą). Šioje vietoje konkurso dalyviai galėjo laisvai savo nuožiūra siūlyti skulptūros-meninio akcento pastatymo idėjas.

Pateiktos skulptūros-meninio akcento idėjos įvairios: siūloma sukurti ne tik skulptūrinį akcentą, bet ir informacinį, kuris leistų sužinoti kai kuriuos skulptoriaus Juozo Zikaro biografijos ir kūrybos faktus, visą šią informaciją perteikiant per  stilizuotą dailininko molbertą. Taip pat siūloma iš bronzos „nulipdyti“ ir perteikti skulptoriaus darbo procesą, pastatant apie savo ašį besisukančią skulptūrą arba pastatyti figūrinę kompoziciją, atvaizduojančią skulptorių, kai jis dirbo mokytoju.

Pateiktoms idėjoms buvo keliami reikalavimai išlaikyti stilistinį vientisumą, gamybai numatyti ilgaamžes kokybiškas, derančias su aplinka medžiagas (akmuo, grūdintas stiklas, nerūdijantis plienas, bronza ir pan.), suprojektuoti ir pateikti šiuolaikišką, originalią, modernią, vizualiai atspindinčią pagrindinę šios skulptūros-meninio akcento mintį, idėją.

Konkurso darbus vertins kompetentinga ekspertinė komisija sudaryta iš menininkų, architektų bei savivaldybės atstovų. Komisija pasiūlymus planuoja įvertinti iki vasario mėn. vidurio.

Geriausios idėjos autoriui bus skirta 3000 Eur premija, II vietos nugalėtojui – 2000 Eur premija ir III-ą vietą užėmęs dalyvis gaus 1000 Eur premiją.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: