Susisiekimo ministerijos lėšos – pėsčiųjų ir dviračių takams

Dviračių ir pėsčiųjų takams tiesti ir rekonstruoti bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu šiemet skirta beveik 14,7 mln. eurų. Šios investicijos suteikiamos iš Vyriausybės skirtų 150 mln. eurų valstybinės ir vietinės reikšmės kelių infrastruktūrai.

„Geriausia motyvacija automobilį iškeisti į aplinką tausojančią dviratę transporto priemonę yra kokybiški dviračių takai, leidžiantys žmonėms saugiai numinti dviračiu į parduotuvę, darbą ar parką. Lietuvoje pastebimai keičiasi gyventojų požiūris, jog dviračiai skirti tik rekreacijai ar laisvalaikiui – vis dažniau mūsų šalies gyventojai šią transporto priemonę renkasi ir keliaudami į darbą. Tad įrengdami ar rekonstruodami pėsčiųjų ar dviračių takus visoje šalyje, galvojame apie patogų judėjimą tiek rekreacinių zonų, tiek miestų teritorijose“, – sako susisiekimo ministras J. Narkevič.

Už šias lėšas bus įrengiami arba rekonstruojami pėsčiųjų ir dviračių takai Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos bei Vilniaus apskrityse.

Panevėžyje skirta Pramonės gatvei taisyti (remontuoti) (pėsčiųjų ir dviračių tako paprastojo remonto darbai), Vilniaus ir Klaipėdos gatvėms taisyti (remontuoti) (pėsčiųjų ir dviračių tako paprastojo remonto darbai), M. Tiškevičiaus gatvei taisyti (remontuoti) (pėsčiųjų ir dviračių tako paprastojo remonto darbai).

Biržų rajone – Biržų miesto Kęstučio gatvės ruožui nuo Rotušės gatvės iki Vabalninko gatvės rekonstruoti (šaligatvių rekonstravimo darbai).

Pasvalio rajone – Pasvalio miesto P. Vileišio gatvei kapitališkai remontuoti (šaligatvių kapitalinio remonto darbai).

Rokiškio rajone – Rokiškio miesto A. Strazdelio gatvei kapitališkai remontuoti.

Dar bus rekonstruojamas Druskininkų miesto pėsčiųjų-dviračių takas „Žvaigždžių orbita“, įrengiamas Birštono pėsčiųjų ir dviračių tako ruožas Žvėrinčiaus miške, statomas Jonavos miesto pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Žeimių gatvę, rekonstruojamas Klaipėdos Šilutės plento ruožas nuo Tilžės gatvės iki geležinkelio pervažos, taip pat rekonstruojamas pėsčiųjų ir dviračių takas Trakuose, Aukštadvario gatvėje.

Minėtos lėšos yra skiriamos įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: