Rožyno progimnazijos nuotr.

Susitikimas Nyderlanduose

Panevėžio Rožyno progimnazijos komanda sausio 15-21 dienomis dalyvavo projekto Erasmus KA229 „Art expressions against bullying in schools” 6-ajame projekto partnerių susitikime Roterdamo Comenius koledže, Nyderlanduose. Roterdamas antras pagal dydį Nyderlandų miestas. Čia 15–16 a. sankirtoje gimė ir gyveno vienas garsiausių Europos humanistų ir filosofų Erazmas Roterdamietis, kurio vardu pavadinta Europos Sąjungos rėmimo programa Erasmus+, suteikianti mokymosi ir tobulėjimo galimybes .

Progimnazijos komanda kartu su dalyviais iš Italijos, Lenkijos, Graikijos ir Šv. Martyno salos aptarė projekto veiklų rezultatus, pristatė nuveiktus darbus, bei išryškino tobulintinas sritis.

Susitikimo metu daug laiko buvo skirta kūrybai bei saviraiškai.
Max Gardien anglų literatūros pamokoje supažindino su pagrindiniais Haiku kūrimo principais. Pamokos dalyviai išmoko kūrti eiles „elfje” ir „omikui” stiliais bei savo  kūriniais papuošė mokyklos erdves. Oratorinio meno pamokoje  dalyviai išmoko ne tik kalbėti apie save, bet ir klausytis, išgirsti bei perteikti informaciją. Užsiėmimo metu dalyviai buvo skatinami bendrauti, bendradarbiauti, laisvai reikšti mintis, kūrybiškai mąstyti bei naudojant „newspaper black out” stilių kūrti modernias eiles.

Erasmus projekto dalyvių laukė įdomi bei turininga kultūrinė – pažintinė programa. Dalyviai aplankė Leiden miestą, bei  dalyvavo orientacinėse veiklose. „Naturalis” biologinės įvairovės centre atliko įvairias interaktyvias užduotis, bei apžiūrėjo turtingiausią pasaulyje eksponatų kolekciją, Rembrandto studijoje stebėjo 3D vaizdinę kompoziciją „Jaunasis Rembrandt’as” ir susipažino su dailininko  gyvenimu  bei  ankstyvąja kūryba.

Mokiniai aptarė patyčių priežastis ir pasekmes, patyčių prevencijos strategijas ir skleidė pozityvias mintis tarp mokyklos bendruomenės narių. Savaitės darbus vainikavo sertifikatų teikimo ceremonija, Hiphop ir Lindy Hop šokių vakaras bei apžvalginė ekskursija laivu po didžiausią Europoje jūrų uostą.

Gyvendami šeimose, lankydamiesi mokykloje ir dalyvaudami edukacinėse išvykose, dalyviai plačiau susipažino su Nyderlandų kultūra ir žmonių gyvenimo būdu. Šilti santykiai tarp dalyvių skatino bendrauti, tobulinti anglų kalbos įgūdžius. Puiki patirtis, šauniai praleistas laikas ir tipiškas olandiškas oras ilgam pasiliks dalyvių atmintyje.
Kitas projekto partnerių susitikimas  vyks kovo 9 – 15 dienomis Varšuvoje.

Erasmus projektų koordinatorė anglų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Deksnienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: