Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Susitikimas su danų rašytoju Michael Katz Krefeld

Lapkričio 9 d. (šeštadienį) 16.30 val. Gabrielės Petkevičaitės Bitės viešosios bibliotekos Menų skaitykloje vyks susitikimas vienu populiariausiu ir daugelį literatūros apdovanojimų pelniusiu Danijos kriminalinių romanų rašytoju Michael Katz Krefeld.

Karjeros pradžioje M. K. Krefeld kūrė scenarijus filmams ir televizijai. Yra parašęs 15 scenarijų danų televizijos serialams. Literatūroje jis debiutavo 2007-aisiais. Nuo tada šį autorių lydi išskirtinė sėkmė. Jo romanai laimi prestižiškiausius literatūros apdovanojimus Danijoje ir kitose Šiaurės šalyse, užkariaudami tarptautinės skaitančios visuomenės širdis.

Danijos kriminalinio trilerio karaliumi tituluojamo rašytojo romanai dažnai apibūdinami kaip žanro ribas peržengiantys psichologiniai trileriai. Pasirinkęs kitokį rašymo būdą M. K. Krefeld traukia tiek jaunimą, tiek vyresnio amžiaus žmones. Autorius romanuose nagrinėja aštrias socialines temas: prekybą žmonėmis, prostituciją, socialiai pažeidžiamų šeimų atžalų likimus. Jis nei lygina, nei smerkia, bet parodo realybę tokią, kokia ji yra.

Rašytojo kūryba išversta į 18 kalbų, keturi iš jo romanų pasirodė ir lietuvių kalba: „Paklydęs“ (2014), „Ieškomas“ (2015), „Sekta“ (2016), „Gelmės“ (2018). Naujausias iš jų – trileris „Gelmės“ – yra išdavystės istorija su realistiškais personažais ir aštriam protui sukurtu siužetu, kur išdavikai yra ir visuomenė, ir artimieji.

Renginio organizatoriai:

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir festivalis „Vilniaus lapai“ .

Rėmėjai: Šiaurės ministrų taryba, Baltijos jūros valstybių taryba, Lietuvos kultūros taryba.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close