L. Kovalevskienės nuotr.

Susitikimas su skulptoriumi, kuriančiu ir Ignalinai

Kovo 6 dieną Ignalinos krašto muziejuje vyko kelias savivaldybes bendroms veikloms apjungiančio kultūrinio projekto „Menų gaudyklė…“ renginys. Ignaliniečiai kviesti pasikalbėti su garsiu Lietuvos menininku, skulptoriumi, Vilniaus dailės akademijos profesoriumi Arvydu Ališanka, kuris pristatė savo kūrybą, rodė meninių idėjų įgyvendinimą įvairiose pasaulio vietose, dažniausiai natūralios gamtos prieglobstyje.  Įdomus ir šiuolaikinėmis ekologinėmis mintimis patraukiantis buvo jo pranešimas „A. Ališankos ir kitų skulptorių specifinės vietos skulptūrų gamtoje Lietuvoje ir svetur vaizdiniai“.

Skulptoriaus gyvenimas, kaip jis sakė,  juda pagal tam tikrą kalendorinį ritmą: rudenį – pedagoginis darbas Vilniaus dailės akademijoje, žiemą – mažosios plastikos kūriniai,  pavasarį ir vasarą – išvykos į tolimas, egzotines šalis, simpoziumai, kuriuose intensyviai dalyvauja nuo 1995-ųjų, ar didelių apimčių skulptūrų realizavimas viešose ir privačiose erdvėse. Menininkui svarbūs gamtos, natūralių medžiagų ir žmogaus santykis.  Kurdamas net ir laikinus, sunykstančius dalykus,  jis siekia monumentalumo, naudoja minimalias, taupias priemones ir taip tarsi pabrėžia per sunkų darbą gimstančių meno objektų archajiškumą. Skulptorius ypač mėgsta konstruoti talpyklas žmogaus kūnui ir įvairių formų (dažnai paukščio, gaudyklių) skulptūrinius objektus. Į juos galima įeiti, po jais palįsti, pasislėpti, pabūti, tarsi pasimatuoti. Jo  skulptūra „Gaudyklė“ jau šių metų rudenį papuoš ir naujai kuriamą Ignalinos  parką šalia Palaukinio ežero. Parke taip pat bus pastatyta ir šiuo metu Ignalinos krašte gyvenančio skulptoriaus Alberto Danilevičiaus skulptūra. Menininkas dalyvavo renginyje, jam buvo smagu susitikti bičiulį, kurio kūryboje įprasminamos labai panašios idėjos. Danilevičius irgi mėgsta gamtines medžiagas, jo trys nendrinės skulptūros stovi Palūšėje.

Už įdomų pristatymą Arvydui Ališankai dėkojo muziejaus direktorė Renata Veličkienė. Renginiu pasidžiaugė viešosios įstaigos „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“ vadybininkė Agnė Vaišytė. Ji minėjo, kad Ignaliną papuoš penkios skulptūros, jos ir autoriai bus pristatyti kituose renginiuose.   Ignalinai sukurta skulptūra taip pat bus parodyta vėliau.

Susitikimas A. Ališanka – tai  projekto „Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“ dalis. Projektas įgyvendinamas pagal programą ,,Kultūra“, kurią finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija. Projekto partneriai VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“, Ignalinos krašto muziejus, Visagino kultūros centras, Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Utenos kraštotyros muziejus, VšĮ „Kuri veikia“, Simbahollin (Islandija).

Lina Kovalevskienė (informacija ir njuotraukos)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: