Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Susitikimas su Vidmantu Urbonu ir Andriumi Repšiu

Gegužės 15 d. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vyks susitikimas su aukščiausią pasaulyje Tiličo ežerą perplaukusiu triatlonininku, panevėžiečiu Vidmantu Urbonu ir fotografu Andriumi Repšiu. 

Renginio metu bus pristatoma Andrius Repšio fotografijų paroda – plaukimas per Tiličo ežerą Tibete. Taip pat ir leidinys „Ežero ir kalnų magija. Vidmanto Urbono plaukimas Himalajuose“.
Albume „Ežero ir kalnų magija. Vidmanto Urbono plaukimas Himalajuose“ atsispindi finalinis Vidmanto Urbono akcijos „Vanduo – tai gyvybė“ žygis – plaukimas aukščiausiu pasaulyje Tiličo ežeru.

Misiją, skirtą priminti apie grėsmingą gėlo vandens išteklių Žemėje realybę, žymusis Lietuvos atletas pradėjo 2009-aisiais, Pietų Amerikoje perplaukęs aukščiausiai tyvuliuojantį gėlavandenį ežerą Titikaką. Paskui – kiti žemynai ir jų didžiausi ežerai. Pagaliau 2018-ieji ir aukščiausias ne tik Azijos, bet ir viso pasaulio ežeras Tiličo, virš jūros lygio pakilęs į beveik penkių kilometrų aukštį.

Leidinys, be įstabaus Himalajų grožio ir didybės pojūčio, leis Jums bent šiek tiek susipažinti su Nepalu ir atskleis akiplėšiškai drąsų V. Urbono iššūkį lydėjusią dramą.

Vidmantas Urbonas: „Šią ekspediciją, matyt, būtų galima lyginti su kopimu į kurią nors iš didžiųjų Himalajų viršūnių – ilgas žygis vis aukštyn, o plaukimas – tarsi paskutiniai žingsniai iki viršukalnės. Čia – Himalajai su visa jų didybe. Ant to aukuro – šimtai skaudžių likimų. Esu giliai dėkingas, kad mus lydėjo sėkmė. Džiaugiuosi, kad garsas apie Tiličo, gėlą vandenį ir Lietuvą pasiekė ir platesnį pasaulį.“

Andrius Repšys, fotografas: „Sunkiausia kelionė ne tik su Vidmantu, bet apskritai. Niekada neteko eiti kalnais po dvidešimt kilometrų ir įdėti tiek fizinių jėgų. Galbūt šioje kelionėje buvo dalykų, kuriems nebuvo iki galo pasiruošta, kaip ir su ta nepritaikyta tokiems reikalams valtimi. Kai paskui Saulius mus visus plukdė, nežinau, nuo ko labiau plyšo galva – nuo aukščio ar įtampos. Situacija buvo ekstremali kaip niekad. O ką jau kalbėti apie Vidmantą, be proto sušalusį, išsekusį, paskui dar naktį kopusį į kalną. Mačiau jį plaukiantį per Lamanšą, Baltiją, didžiausiais Amerikos, Afrikos, Europos ežerais. Sunku suvokti, ką jis daro. Įsiminė vaizdas iš beveik penkiolika valandų trukusio plaukimo Etiopijoje: vietiniai vaikinai sėdėjo prie laivo borto, įsmeigę į jį akis, nejudėdami – kaip katinai. Pagalvojau, kas dabar dedasi jų galvose?“

Edmundas Ganusauskas, žurnalistas: „Kelionė man davė aiškų suvokimą, kad tik Dievas leido nueiti tuos sunkius Himalajų kilometrus. Girdėjau, kaip vienas mūsų bičiulis dėkojo kalnų dievams, tačiau aš jaučiau begalinį dėkingumą vieninteliam mūsų Viešpačiui, leidusiam eiti, globojusiam Vidmantą beprotiškai sunkiame jo žygyje. Ši kelionė – rečiausia galimybė matyti tai iš arti. Kelionė – tai ir įpareigojimas likusį kelią, kuris bus skirtas, nueiti įmanomai tvirtesniu žingsniu.“

Renginys nemokamas.

Renginį moderuoja fotografas ir keliautojas Vytautas Kandrotas.

Renginio metu bus galimybės įsigyti knygą leidyklos kainomis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button