Susitikimas ,,Žemynos“ progimnazijoje

Spalio 17 dieną  ,,Žemynos“ progimnazijoje vyko renginys-susitikimas su  naujai į mokyklą atvykusiais 5-8 klasių mokiniais ,,Ar sunku būti naujoku, viskas priklauso nuo paties žmogaus pastangų“.

2017-2018m.m. ,,Žemynos“  mokinių gretas papildė 26 1-8 klasių naujokai iš įvairių Panevėžio miesto ir ne tik ugdymo įstaigų. Iš jų 18 mokinių 5-8 klasėse.

Renginyje dalyvavo mokyklos direktorius, mokykloje dirbantys švietimo pagalbos specialistai, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnė- Daiva Šarkauskienė.

Susitikimo metu, remdamiesi per du mėnesius  sukaupta patirtimi, mokiniai dalinosi  mintimis ,,Ar sunku būti naujoku”.

Vėliau, skambant gitarai, atliko psichologės bei socialinės pedagogės jiems pateiktas užduotis: ,,Džiaugsmai- rūpesčiai, sėkmės – nesėkmės”,  ,,Sėkmės ratas”.    

Socialinė pedagogė visiems susirinkusiems naujokams papasakojo/pristatė, kas būdinga naujokų adaptacijai, pristatė adaptacijos fazes: ūmi arba prisitaikymo fazė, kuri tęsiasi iki 4 savaičių; dalinio prisitaikymo fazė, kuri tęsiasi iki 9 savaičių. Šios fazės metu naujokas  pamažu ima suvokti  savo, kaip mokinio, vaidmenį; stabilumo fazė, kai 12 – 18 mokymosi savaitę nusistovi mokinių protinis darbingumas, dienos ir savaitės ritmas.

Specialioji pedagogė,  PK bendruomenės specialistė D. Šarkauskienė akcentavo pagrindinius dalykus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kur kreiptis pagalbos,  ieškant sprendimų į iškylančias problemas su bendraamžiais. Naujokams įteiktos socialinės pedagogės parengtos atmintinės naujokui.

Ir pabaigai. Kiekvienam gyvenime  tenka bendrauti/susidurti  su įvairiais žmonėmis, kurie yra skirtingi savo charakterio savybėmis, pomėgiais, poreikiais ir tik nuo tavęs pačio, nuo tavo pastangų priklauso, kaip tau seksis bendrauti, draugauti bei adaptuotis naujame kolektyve.

To ir palinkėjome visiems  ,,Žemynos“  progimnazijos naujokams.

 

L.Bernadickaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: