Susitikime penktadienį programoje – ir bibliotekos viktorina

Birželio 10 d. pavakarę Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka dalyvavo miesto širdyje – Laisvės aikštėje, organizuojamoje renginių programoje „Susitikime penktadienį“.

Dovanodami gerą nuotaiką ir šypsenas, kvietėme panevėžiečius bei miesto svečius nepraeiti pro Laisvės aikštėje prie fontano įsikūrusį viešosios bibliotekos kampelį. Čia visi norintys galėjo ne tik pasitikrinti žinias, pamiklinti smegenis, o dar ir šaunių prizų laimėti!

Tačiau apie viską iš pradžių.

Smėlynės ir Viešosios bibliotekos darbuotojos „penktadieniautojams“, nepabūgusiems kaip iš kibiro pliaupusio lietus, suorganizavo linksmą atrakciją – interaktyvią, smagią ir nesudėtingą viktoriną „Atpažink literatūrinį personažą“.

Viktorinos metu, kiekvienas norintis galėjo mesti kauliuką ant mūsų pagaminto „kilimo“, ir pamačius tam tikrą atributą priskirti jį knygos personažui. „Pasakiškame“ kilime „nugulė“ keliasdešimt įvairių tiek suaugusių, tiek ir vaikų knygų bei pasakų herojų personažus apibūdinančių paveikslėlių. Tai ir: Mikės Pūkuotuko medaus puodynė, Merės Popins skėtis, Hario Poterio akiniai, Batuoto katino auliniai ar Pelenės kurpaitė ir kt.

Norinčių išbandyti laimę ir atspėti, koks personažas slepiasi po tam tikru ant „kilimo“ esančiu atributu – netrūko. Kartu su mumis žaidė ir savo literatūrines žinias žaismingoje viktorinoje demonstravo tiek maži, tiek ir solidaus amžiaus praeiviai: mamos ir tėčiai su vaikais, močiutės su anūkais, draugai ir kolegos. Vieniems jų sekėsi gana lengvai, kitiems prireikė pagalbos. Darbuotojos geranoriškai pateikdavo naudingų užuominų: pavyzdžiui, kieno transporto priemonė yra moliūgas, kas dėvi krištolinę kurpaitę, tad be prizų neliko nei vienas. Atsakę teisingai, laimėjo žaismingą knygos skirtuką. Ne bet kokį, o pagamintą 3D spausdintuvu.

Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: