Susitikime su lygių galimybių kontroliere aptarta pinigų globėjams skyrimo tvarka

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas ir administracijos direktorius Tomas Jukna susitiko su lygių galimybių kontroliere Agneta Lobačevskyte. Susitikimo metu aptarta ir Savivaldybės pagalbos pinigų šeimoms, globojančioms (rūpinančioms) nesusietus giminystės ryšiais vaikus, skyrimo tvarka.

Pagal šalies teisės aktus, valstybė šeimoms, globojančioms (rūpinančioms) nesusietus giminystės ryšiais vaikus, skiria 4 BSI dydžio (t. y. 152 Eur) finansinę paramą. Savivaldybės iš savo biudžetų papildomai šioms šeimoms taip pat gali skirti piniginę išmoką. Panevėžys dėl to apsisprendė 2013 m. birželio 27 d. Nutarta globėjus paremti dar 152 Eur, tačiau tik šeimas, kurios vaikus globoti (rūpinti) pradėjo nuo šios datos.

„Akivaizdu, kad praeitos kadencijos priimtas sprendimas traktuotinas kaip diskriminacinis, todėl yra pagrindas jį keisti. Tvirtindami lėšų skyrimo tvarką konsultuosimės su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Daugiau lėšų skirti šioms išmokoms neturėsime, tačiau užtikrinsime, kad tvarka būtų socialiai teisinga“, – sakė meras R. Račkauskas.

Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus duomenimis, dabar mieste globojami 34 giminystės ryšiais nesusieti vaikai. Iš jų 9 – 2013 m. birželio 27 d., tad juos globojančios šeimos papildomą paramą gauna, tuo tarpu likusių 25 vaikų globėjai – ne. Lygių galimybių kontrolierės teigimu, todėl jie galimai patiria diskriminaciją.

Savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojų susitikime lygių galimybių kontrolierė populiariai paaiškino, kas yra tos lygios galimybės, kodėl reikia jų siekti, kaip atpažinti diskriminaciją, papasakojo apie tarnyboje tiriamus piliečių skundus, paaiškino, kaip teisingai suformuluoti darbo skelbimą, kad jis nepažeistų įstatymų, kokios klaidos gali slypėti komercinėje, politinėje, socialinėje reklamoje ir t. t.

Regionų lankymas – tai lygių galimybių kontrolierės veiklos prioritetas 2015-2016 m. Iš viso nuo rudens iki šiol kontrolierė jau aplankė pusę visų savivaldybių – 30.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: