Sustabdyto kadro animacinio filmuko premjera

Gruodžio 3 d. „Žiburėlio“ bibliotekoje (Parko g. 49) įvyko sustabdyto kadro filmukų kūrybinių dirbtuvių dalyvių beveik pusantro mėnesio trukusio kūrybinio darbo rezultato pristatymas. O tas rezultatas – tai trumpa, tačiau nuotaikinga 54 sekundžių trukmės animacinio filmuko „Pūkio nuotykiai“ pirmoji serija pavadinimu „Pūkis randa namus“.

Filmukas sukurtas sustabdyto kadro animacijos technika: objektus judinant mažais žingsniais tarp fotografuojamų kadrų, o vėliau sudėjus nufotografuotus kadrus į vieną nuoseklią seką. Ši technika leidžia praktiškai pajausti ir suprasti, kaip kadras po kadro istorijos susijungia į vientisą animacinį filmuką. Sustabdyto kadro technika sukuria tikro judesio iliuziją: bežiūrint į besikeičiančius vaizdus atrodo, jog nejudantys daiktai, gyvūnai, žmonės, ima ir atgyja, pradeda judėti…

Stop kadro animacijoje vaikai panaudojo lego ir plastilinines figūras dėl lengvo jų keitimo, transformacijos.

Pristatymo metu, jaunieji kūrėjai kartu su atvykusiais juos palaikyti draugais, peržiūrėjo filmuką. Pirmosios jo serijos istorija gan paprasta: berniukas, po pamokų eidamas namo prie mokyklos perėjos pastebi kniaukiantį baltą be galo mielą ir gražų kačiuką. Nors ir bijo tėvų reakcijos ir nepritarimo, vaikas parsineša gyvūnėlį į namus. Pirmiausia tėvai į sumanymą turėti mažą augintinį žiūri skeptiškai, tačiau pasiduoda sūnaus įtikinėjimams ir leidžia pasilikti kačiuką … iki pirmos išdaigos. Tuomet visi kartu ant sofos išrenka augintiniui vardą – Pūkis.

Visi vienbalsiai nutarė, jog su užduotimi sustabdyto kadro kūrybinė grupė susidorojo puikiai – pirmoji serija išėjo tikrai vykusi – įdomi, nuotaikinga, žaisminga.

Po „Pūkio nuotykių“ pirmosios dalies premjeros, susėdę prie vaišių stalo, vaikai dalinosi įspūdžiais, pasakojo apie visą kūrybinį procesą: kaip sugalvojo scenarijų, kūrė veikėjus ir dialogus, kaip mokėsi, derinant plastilino gabalėlį bei lego figūrėles, sukurti personažus su ryškiais charakterio bruožais, ar pagaminti dekoracijas ir užrašus. Taip pat kalbėjo apie muzikos paiešką ir scenografijos panaudojimo galimybes bei fotografavimą ekstremaliomis sąlygomis (stovą laikant aukštyn kojomis, esant prastam apšvietimui ir pan.). Na ir be abejo papasakojo, kaip vyko baigiamieji turimos medžiagos montažo darbai, titrų gamyba su „Windows Movie Maker“ programa.

Pagrindinės filmuko kūrybinės grupės – Vaivos, Agnės, Karolio, Deimantės, Dorotėjos, Mato bei Godos – darbas neliko neįvertintas. Moksleivių laukė ne tik aplodismentai, bet ir prizai. Visi buvo apdovanoti ne tik saldžiais skanėstais, bet ir raktų pakabukais. Ne bet kokiais, o vardiniais. Ir tai dar ne viskas. Pakabukai buvo pagaminti panaudojant modernias 3D technologijas. Pirmiausia, filmuko komandos narių vardai buvo sumaketuoti specialia trimačių objektų modeliavimo programa, o vėliau atspausdinti 3D spausdintuvu.

Vaikai prasitarė, jog jau žino, kas pagrindinių istorijos herojų – katino Pūkio ir moksleivio Manto bei berniuko tėvų – laukia kitose serijose. Tačiau apie šių veikėjų nuotykius daugiau išgirsti, ir žinoma, pamatyti galėsime kitose serijose. To su nekantrumu ir laukiame.

Sustabdyto kadro animacinių filmukų užsiėmimai vykdomi pagal Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „3D: Domėkis. Dalyvauk. Dalinkis“, kurį dalinai finansuoja projektas „Bibliotekos pažangai 2“.

 
Projekto viešinimo koordinatorė,
Indrė Lašinytė.

Nuotraukos M. Šablinskaitės ir I. Lašinytės


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: