Sustiprintos kelių policijos pajėgos pajūrio keliuose

Atsižvelgiant į eismo saugumo situaciją Klaipėdos apskrityje, Lietuvos kelių policijos tarnyba vasaros sezonui sustiprino pajūryje patruliuojančias policijos pajėgas, jas papildant Specialios paskirties skyriaus pareigūnų ekipažais. Vykdydami eismo priežiūrą pagrindiniuose pajūrio keliuose, kelių policininkai patruliuoja viešai ir neviešai, policijos specialiomis spalvomis ir skiriamaisiais ženklais pažymėtais patruliniais automobiliais, bei nežymėtais automobiliais su specialia įranga, kartu taip pat dirba motociklais patruliuojantys Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai. Specialios paskirties skyriaus pareigūnai naudoja automatinę valstybinių numerių nuskaitymo įrangą, greičio matavimo ir kitą specialią įranga, padedančią efektyviai nustatyti eismo saugumą įtakojančius pažeidimus ir sutramdyti kelių chuliganus. Pareigūnai didžiausią dėmesį skiria chuliganiško ir pavojingo vairavimo atvejams išaiškinti, leistino greičio kontrolei, vairavimo neblaiviems ir apsvaigusiems, neturintiems teisės vairuoti asmenims išaiškinti.

Greičio mėgėjai ir kelių ereliai tramdomi masiškai

Analizuodami per šešias vasaros savaites nustatytus pažeidimus, Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai teigia, kad vairuotojai tampa vis sąmoningesni ir prie vairo vis rėčiau išdrįsta sėsti apsvaigę nuo alkoholio. Tačiau susirūpinimą kelia tai, kad vis daugiau vairuotojų nekreipia dėmesio į leistiną važiavimo greitį, dažnai nustatytą greitį viršydami daugiau nei du kartus.

Įpusėjus vasarai, vien tik Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone pareigūnai nustatė 350 leistino greičio viršijimo atvejų, 86 – Klaipėdoje, ir 263 – Klaipėdos rajone. Daugiau nei pusšimčiui vairuotojų teks stoti prieš teismą ir keliems mėnesiams netekti teisės vairuoti – nustatyti 53 atvejai, kuomet leistinas greitis buvo viršytas daugiau, nei 50 km/val. Tarp šių vairuotojų buvo 10 pradedančiųjų, neturinčių 2 metų vairavimo stažo jaunuolių. Per 6 savaites Klaipėdos apskrityje policijos pareigūnai nustatė 75 neblaivus vairuotojus. Kas savaitę teko sulaikyti ir tuos poilsiautojus, kurie nežinojo, kad Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai – kaip orai Lietuvos pajūryje, jų nusipirkti neįmanoma. Už bandymus papirkti ir išvengti administracinės atsakomybės, kelių policininkai sulaikė 8 asmenis.

Ne visi poilsiautojai saugiai pasiekė pajūrį

Lietuvos kelių policijos tarnyba, analizuodama eismo saugumo situaciją šalies keliuose, nustatė, kad per pirmąjį šių metų pusmetį eismo įvykių skaičius Klaipėdos apskrityje padidėjo 22,2 proc., o žuvusiųjų žmonių skaičius išaugo daugiau, nei ketvirtadaliu. Per pusmetį eismo įvykiuose Klaipėdos apskrityje buvo sužeistas 241 žmogus, tai beveik trečdaliu daugiau, negu per pirmąjį 2015 m. pusmetį.

Kelių policija kreipiasi į vairuotojus

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį į tai, kad vasaros atostogų laikotarpiu pasigendama eismo dalyvių atidumo, dėmesingumo ir sąmoningumo, o tai neretai tampa skaudžių eismo įvykių su tragiškais padariniais priežastimi. Pareigūnai prašo visų eismo dalyvių laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, nevartoti alkoholio prie vairo, neleisti vairuoti apsvaigusiems asmenims, neviršyti leistino greičio, eisme dalyvauti dėmesingai ir saugiai.

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: