Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr.

Sutarta bendradarbiauti teikiant paramą Ukrainos pasieniečiams

Pasieniečiai ir organizacija „Blue/Yellow“ (VšĮ „Mėlyna ir geltona“) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuris padės efektyviau organizuoti paramą Ukrainos valstybinei pasienio tarnybai ir šios šalies sienos gynybai.

Tokį dokumentą penktadienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje parašais patvirtino VšĮ „Mėlyna ir geltona“ direktorė Laura Paukštė ir VSAT vadas generolas Rustamas Liubajevas.

„Prieš Rusijos okupantus kovojantiems Ukrainos pasieniečiams nuo pat praėjusių metų vasario padedame kuo galėdami – ir skirdami įvairią įrangą bei daiktus, ir perduodami mūsų pareigūnų patirtį, – teigia R. Liubajevas. – Remti kolegas Ukrainoje mums ir iki šiol labai padėjo „Blue/Yellow“. Turėdami tokį susitarimą su šia organizacija, dabar bendromis jėgomis galėsime veikti dar efektyviau”.

,,Vienas iš sėkmingo VSAT ir „Blue/Yellow“ bendradarbiavimo pavyzdžių – sausio pabaigoje Ukrainos pasieniečiams perduota įvairių priemonių ir daiktų siunta, kurioje buvo ir lietuvių gamintojo „NT Service“ penkios bepiločių orlaivių blokavimo sistemos „SkyWiper“ (EDM4S) su priedais“, – sako L. Paukštė.

Sutarta, kad talkinama Lietuvos VSAT „Blue/Yellow“ teiks prieš Rusijos invaziją kovojantiems Ukrainos pasieniečiams reikalingą paramą, įskaitant pareigūnų mokymus, jų kvalifikacijos kėlimą ar gebėjimų tobulinimą sienos apsaugos srityje. Tai yra susiję su bendra VSAT veikla, pristatant paramą Ukrainos sienos apsaugos struktūrai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: