Šv. Juozapas pasibeldė į pasvaliečių širdis

Visa, ką mes žinome apie šv. Juozapą, užrašyta  pirmuose Evangelijų pagal Matą ir Luką skyriuose. Šv. Juozapas yra ,, teisus vyras‘‘ iš Dovydo giminės, Mergelės Marijos sutuoktinis, ,, ištikimas ar išmintingas tarnas‘‘, Šventosios Šeimos galva; jis su tėviška meile globojo Jėzų. ( Magnificat. Kasdieniniai skaitymai, p. 247,2019 m. kovas Nr. 3 ( 109).

Šv. Juozapas garbinamas visame pasaulyje. Kadangi jis globojo Dievo sūnų, todėl yra laikomas visos Šventosios bažnyčios globėju. Jis yra Kanados globėjas, o Monrealyje stovi didelė jo šventovė, kur beveik ant visų jos altorių užrašyta: ,, Eikite pas Juozapą‘‘. Jais norima pasakyti, kad tas, kuris kreipiasi į Juozapą, nelieka nuviltas. Juozapas yra ir Čekijos, Austrijos, Kinijos, Belgijos ir Peru globėjas. Juozapas minimas dar ir gegužės 1 d. kaip amatininkas: per šią darbo žmonių šventę krikščionys darbininkai  šlovina jį kaip pavyzdį ir globėją. Dievo sūnus Jėzus vadino Juozapo sūnumi ir klausė jo kaip tikro tėvo.

Juozapas yra ne tik šeimos tėvų globėjas, bet ir viengungių. Juozapas yra visų dirbančiųjų globėjas, ypač tų, kurie apdoroja medieną – stalių, dailidžių, dėžių ir seifų mestrų, račių, jis globoja benamius, keliautojus, tiltų statytojus.

Jo prašoma lengvos mirties ir nuginti mirties baimę, benamiai jo meldžia stogo virš galvos, o tremtiniai – padėti grįžti į tėvynę. Škotai kreipiasi į jį su malda, kad ateitų lietus ar giedra, priklausomai nuo to, ko reikia.

Šv. Juozapas pasibeldė ir į pasvaliečių tikinčiųjų širdis.  Vieni  tikintieji skubėjo į Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, o kiti į Saločius Šv. Juozapo atlaidų iškilmę.  Pasvalio parapijos bažnyčioje  . Šv. Mišias  šv. Juozapo garbei  aukojo Pasvalio dekanas kun. Henrikas Kalpokas.  Gyvojo Rožinio maldininkai  Šv. Juozapo iškilmę pasitiko  Rožinio malda .

Šv. Mišių pabaigoje buvo sukalbėta  Šv. Juozapo litanija,  o bažnyčios šventoriuje, dar dalinomės Gerąja naujiena, bei  apie  Šv. Juozapo  iškilmės papročius ir tradicijas tarpukario Lietuvoje. Aktyvi parapijietė Julija paidžiaugė , kad šia proga  pasipuošė balta skarele, nes taip Šv. Kazimiero  bei Šv. Juozapo  bei kitų katalikiškų švenčių proga   pasipuošdavo jos mama ir kitos parapijietės  moterys.   Baltosios skarelės byloja – dvasingumą, pagarbą, iškilmingumą bei derėjo prie  Dievo tarnų apeiginių rūbų. Kitos maldininkės pridūrė, kad Šv. Juozapo diena  galima kelti linksmybes, net ir vestuves, valgyti sočiai ir saldžiai.  Tai vienintelė tokia diena Gavėnios laikotarpyje.

,, Žvaigždė rodo žmogui kelią ir jį žavi. Todėl ir taurūs asmenys mūsų dažnai vadinami žvaigždėmis. Sakome: ,, Jis ( arba ji ) buvo tarytum šviesi žvaigždė kitiems’’. Viena iš tokių šviesių žvaigždžių , Dievo duotų , kad rodytų  žmonijai kelią, yra šventasis Juozapas’’. ( Magnificat. Kasdieniai skaitymai.p.254; 2019 m. kovas Nr.3 ( 109 ).

 

2019 m. kovo 19 d.                                                Vlada Čirvinskienė, Pasvalys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: