Šv. Kazimiero statulėlių paroda Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje

Vilniaus Arkikatedra kelinti metai prieš šv. Kazimiero atlaidus ir mugę rengia šv. Kazimiero statulėlių konkursą. Paroda būna Vilniaus Arkikatedroje, ten kur šv. Kazimiero koplyčioje ilsisi šventojo palaikai.

Šv. Kazimieras (1458-1484) – šventasis, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalaitis. Dėl savo pamaldumo ir doro gyvenimo 1602 metais yra paskelbtas šventuoju. Šv. Kazimieras yra dangiškasis Lietuvos globėjas, Lietuvos jaunimo globėjas, nuo 1960 m. Maltos (Joanitų) ordino globėjas. Žmonių, pasišventusių viešajai tarnybai, užtarėjas ir globėjas. Lietuvoje laikomas amatininkų globėju. Taip pat yra Vilniaus arkivyskupijos, Radomo ir Drohičino vyskupijų globėjas. Kazimiero vardą turi tik vienas šventasis. Šv. Kazimiero garbei pavadintas Venesuelos miestas San Kasimiras.

Statulėlės buvo eksponuojamos Vilniaus Arkikatedroje šv. Vladislovo koplyčioje nuo vasario 23 iki kovo 11 dienos. Rekomenduota, kad statulėlė būtų trimatė, pagaminta iš žmonėms ir aplinkai nepavojingų bei negendančių medžiagų. Statulėles reikėjo pristatyti iki vasario 16 dienos. Parašant autoriaus vardą, pavardę, amžių, gyvenamąją vietą ir kontaktus.

Lankau keramikos mokymus (mok. Vlada Buziliauskienė). Atsiliepdama į Vilniaus Arkikatedros kvietimą, iš molio sukūriau dvi šv Kazimiero skulptūrėles. Jas išdegė, po to tradicinėmis spalvomis nudažiau. Teko vykti į Vilnių. Į parodą nuvežiau sesers Adelės Samulionienės šv. Kazimiero skulptūrėlę ir dvi savo – Onos Striškienės – sukurtas šventojo skulptūrėles. Jos buvo eksponuotos Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje

Sulaukėme siuntinėlio, kuriame buvo įdėtos Vilniaus Arkikatedroje Bazilikos padėkos Adelei Samulionienei ir Onai Striškienei bei dovanėlės. Smagu, jog mūsų kūrinėliai buvo eksponuoti Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje ir sulaukėme dėmesio.

Ona Striškienė, Paįstrys, Panevėžio rajonas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: