Svajonių terasa, kurią galima įsikurti namuose

Jeigu mėgstate laiką leisti lauke ir pailsėti nuo dienos rūpesčių, tuomet jums reikės šiek tiek laiko skirti kūrybai. Ir tai nereiškia, kad jūs dabar turėsite sukurti sonatą ar nutapyti portretą – jums gali užtekti įkurti savo svajonių terasa. Tam, kad ji būtų ne tik artima jūsų sielai, bet ir patvari, reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų, kurie padės įgyvendinti norimos terasos planą. 

Nuo švaros palaikymo iki pastogės

Nors ir švara skamba, kaip paskutinis terasos plano punktas, tačiau reikėtų apie jį pagalvoti dar prieš įsirengiant. Pirmiausiai atkreipkite dėmesį į aplinką, kurioje norite pastatyti terasa. Ar yra pakankamai erdvės? Ar nėra papildomų daiktų, kurie trukdys jos pastatymui? Ar aplinka yra tvarkinga? Įvertinus šiuos elementus, reikėtų nuspręsti kokia grindų danga bus dengiama terasos pagrindas. Labai svarbu, kad jis būtų atsparus drėgmei, o tokius galite rasti – čia. Taip pat yra specialios valymo priemonės, kurios palaiko nuolatinę švarą jūsų terasoje. 

Pastogė itin reikalinga tam, kad būtų galima pasislėpti nuo lietingo ir vėjuoto oro. Žinoma, suteiks ir papildomo privatumo nuo pašalinių akių. Tam, kad pastogė būtų ne vien pilka masė, ant jos galima prikabinti įvairiausių lempučių ar šviečiančių girliandų, kurios suteiks papildomo jaukumo bei šilumos. Taip pat viena iš pastogės funkcijų yra apsauginė – ši neleidžia patekti krituliams ir nešvarumams ant terasos grindų. Kokią pastogę pasirinkti – priklausys nuo jūsų terasos tipo. Pasirinkimo įvairovė yra plati, todėl galite rinktis nuo paprasčiausio didelio skėčio iki plastikinio stogelio.

Lauko baldai

Tam, kad terasoje būtų galima praleisti kuo daugiau laiko, reikalingi patogūs baldai. Tiesa, galima rinktis paprasčiausias kėdutes ir staliuką, tačiau jie gali nebūti patogūs. Įsirengus terasą, rekomenduojama įsigyti lauko baldus, kurie yra ne tik patogūs, bet ir atsparūs drėgniems orams. Jeigu terasoje yra pakankamai vietos, galima galvoti apie masyvaus masto lauko baldo rinkinius, kuriuose yra sofa, stalas ir foteliai. Taip pat prie lauko baldų galite derinti pagalvėles, užtiesalus ir pledukus. Šią aplinką kurkite taip, jog joje būtų galima pailsėti bei praleisti smagiai laiką su savo šeima ir draugais. 

Ar reikalingi lauko augalai?

Lauko augalai suteikia papildomo jaukumo, bet tik tada, jeigu jais mokate rūpintis. Žaliasis kampelis gali suteikti daugiau natūralumo bei privatumo jūsų terasai. Jeigu nusprendėte įsigyti lauko augalus, pirmiausiai reikėtų pasitarti su augalų specialistais, kurie patartų ir įvardintų skirtingų augalų savybes bei priderintų prie jūsų esamos terasos. Šiltuoju oru, galite išnešti ir kambarinius augalus, kad jie galėtų artimiau pasidžiaugti natūraliais saulės spinduliais. 

Renkantis lauko augalus, atkreipkite dėmesį, ar jie yra vienmečiai, ar daugiamečiai ir pagalvokite, kuris jums variantas būtų labiausiai prieinamas. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: