Lietuvos naujienos - Sportas - 2020-04-03

Svarbiausi namų sporto salės komponentai

Namai – tai mūsų tvirtovė, padedanti išlikti ramiems ir įveikti gyvenimo iššūkius. Tai erdvė, kurioje galime tapti ne tik emociškai, bet ir fiziškai stipresniais. Šiais laikais, kai sporto prekės internetu lengvai prieinamos, bene kiekvienam susikurti treniruoklių salę namuose labai paprasta. Tereikia žinoti, ko joje gali prireikti.

„Giros“ (svarsčiai)

Jei ieškote universalaus inventoriaus, svarsčiai – tai, kas turi atsidurti jūsų namų sporto salėje. Jie praverčia atliekant pačius įvairiausius pratimus: pritūpimus, siūbavimus ir t. t. Taip efektyviai stiprinami kojų, sėdmenų, rankų ir kiti raumenys. Pagal poreikius galima pasirinkti lengvesnius, pavyzdžiui, 5 kg, arba sunkesnius – 10 kg svarmenis. Itin patogus variantas yra reguliuojamo svorio svarsčiai. Naudojant juos galima lengvai keisti treniruotės krūvį.

Jogos kilimėlis

Treniruojantis namuose jums gali prireikti ir dar vienos sporto prekės internetu – jogos kilimėlio. Jis leidžia pasirūpinti patogiu, švariu ir stabiliu pagrindu atliekant pratimus ant grindų. Kilimėlis sumažina sąnariams tenkančią apkrovą, todėl gali padėti išvengti traumų. Jis tiesiog nepamainomas užsiimant joga, atliekant tempimo, pilvo preso pratimus.

Jėgos staklės

Jei savo namuose turite pakankamai vietos ir svajojate apie tobulą namų sporto salę, rekomenduojama įsigyti ir jėgos stakles. Jos praverčia treniruojant įvairius kūno raumenis: pečių, nugaros, krūtinės, rankų ir t. t.  Tai tiesiog puikus pasirinkimas ieškantiems daugiafunkcio sporto inventoriaus.

Štangutė

Dar vienas daiktas, kurį verta turėti sportuojantiems namuose – štangutė. Ji neužima daug vietos, tačiau leidžia atlikti įvairius pratimus: pritūpimus, įvairias traukas, stūmimus. Ją galima naudoti tiek vieną, tiek su papildomais svarmenimis. Šios sporto prekės internetupardavinėjamos atskirai, todėl galima pasirinkti individualiai labiausiai tinkančius svorius.

Bokso maišas

Jei mėgstate kardiotreniruotes ir ieškote joms tinkančio inventoriaus, jums gali praversti bokso maišas. Jis padeda efektyviai deginti riebalus, didinti sprogstamąją jėgą, lavinti greitį. Tam, kad naudotis bokso maišu būtų patogu, rekomenduojama pasirūpinti ir elastiniu bintu riešams, taip pat – bokso pirštinėmis.

Funkcinis treniruoklis

Jei dar nesate išbandę treniruočių su savo kūno svorių, pats metas tai padaryti. Funkcinis raumenų treniruoklis leidžia sustiprinti visą kūną. Jis lengvai pritvirtinamas prie durų, skersinio ar kitos namuose esančios konstrukcijos. Komplektą dažniausiai sudaro virvė, dirželiai kojoms, tvirtinimas, prailginimas, tačiau šie komponentai gali skirtis priklausomai nuo treniruoklio.

Balansinė lenta arba pagalvė

Sporto prekės internetu – bene patogiausias pasirinkimas įrenginėjantiems treniruoklių salę namuose. Vienoje vietoje galima rasti viską, ko reikia, ne išimtis – ir balansinės lentos bei pagalvės. Jos padeda lavinti pusiausvyrą ir stiprinti vidinius kūno raumenis, kurie, deja, dažniausiai būna pamirštami. Tie, kurie yra treniravęsi su balansine lenta arba pagalve, sutiks, kad tai pakankamai nelengva. Tačiau pasistengti išties verta – taip stiprinamas visas kūno korpusas.

Svorinė liemenė

Ieškote efektyvaus ir paprasto būdo, kaip pasunkinti treniruotes namuose? Tuomet jums verta įsigyti svorinę liemenę. Užsidėjus ją funkcinės treniruotės taps tikru iššūkiu. Vienas didžiausių tokios liemenės privalumų – patogumas. Ji nevaržo judesių sportuojant. Be to, šonuose esantys dirželiai leidžia reguliuoti liemenės plotį.

Volelis

Tam, kad atsistatymas po intensyvios treniruotės būtų greitesnis, itin svarbu atlikti tempimo pratimus. Tam jums gali praversti tokios sporto prekės internetu kaip voleliai. Jei padeda atpalaiduoti įsitempusius raumenis. Voleliai taip pat naudojami užsiimant joga, pilatesu ir fizinės terapijos metu.

Įsirenkite asmeninę sporto salę namuose ir mėgaukitės efektyviomis treniruotėmis. Dabar, kai jau žinote, ko gali prireikti, telieka užsisakyti – prekės bus saugiai pristatytos tiesiai į namus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: