Nuotr. © EPSO-G
Svarbiausiuose pasienio su Baltarusija ruožuose sumontuoti pirmieji 4 metrų aukščio tvoros segmentai
Fizinio barjero pasienyje su Baltarusija projektą įgyvendinančios įmonių grupės „EPSO-G“ bendrovė „Tetas“ svarbiausiuose ruožuose pradėjo montuoti 4 metrų aukščio tvoros segmentus. Pirmiausia šie segmentai įrengiami netoli Druskininkų esančiame pasienio ruože, kur jau nutiesta koncertina. Pasienyje vykdomų darbų eigą „EPSO-G“ grupės atstovai trečiadienį pristatė Ministrės Pirmininkės vadovaujamai Projekto priežiūros komisijai.
Tvoros segmentai ir koncertina, kurie pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) techninius reikalavimus yra gaminami Lenkijoje ir Nyderlanduose, sparčiausiai į svarbiausius maždaug 100 kilometrų ilgio pasienio ruožus bus vežami lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Tuo metu „Tetas“ planuoja didžiausią darbuotojų ir rangovų mobilizaciją, sparčiausiai ilgės ir fizinis barjeras.
Šią savaitę koncertinos piramidė pradedama tiesti ir kituose projekto pirmojo etapo ruožuose – netoli A. Barausko ir Adutiškio pasienio užkardų. Koncertiną visuose trijuose labiausiai pažeidžiamuose pirmojo etapo ruožuose „Tetas“ planuoja įrengti iki šių metų pabaigos, o tvoros segmentus – iki kitų metų balandžio pabaigos.
Rengiantis projekto antrojo etapo, maždaug 400 kilometrų fizinio barjero įrengimo darbams, „EPSO-G“ įpusėjo pirkimo procedūras. Pasiūlymus įrengti fizinį barjerą antrajame etape pateikė 12 tiekėjų. Antrojo etapo statybos darbai yra suskaidyti į keturias dalis, o kiekvieną jų įgyvendinti pretenduoja nuo 7 iki 10 tiekėjų. Šiuo metu vertinami tiekėjų pasiūlymai, atrinktos bendrovės bus kviečiamos derybų, o pirkimo procedūras planuojama baigti lapkričio pabaigoje.
Įrengiant fizinį barjerą prie pat valstybės sienos su Baltarusija ribos, pirmiausia tiesiama koncertinos piramidė iš 5 arba 6 spiralių, šalia koncertinos iš Lietuvos valstybės pusės montuojami tvoros segmentai. Pagal VSAT reikalavimus pagaminti, nepalankioms oro sąlygoms ir dirvožemio poveikiui atsparūs tvoros segmentai tvirtinami prie įleistų į žemę stulpų. Tvoros viršuje tvirtinama koncertinos spiralė, o bendras tvoros su spirale aukštis siekia 4 metrus.
Pirmojo etapo – maždaug 100 km dviejų dalių fizinio barjero – koncertinos piramidės ir tvoros su koncertinos spirale viršuje įrengimo darbus „Tetas“ planuoja baigti iki 2022 metų balandžio 30 dienos. Visas fizinis barjeras Lietuvos pasienyje su Baltarusija bus įrengtas iki kitų metų rugsėjo 1 dienos.
Projekto priežiūros komisijai vadovauja Ministrė Pirmininkė, į komisijos sudėtį įeina vidaus reikalų, energetikos, krašto apsaugos, aplinkos ir finansų ministrai, VSAT vadas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkas ir projektą vykdančios įmonių grupės „EPSO-G“ atstovas.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!