Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro nuotr.

Švarinimo akcija Molėtuose: padės ežerui atsikratyti nereikalingų kilogramų

Vasaros laukiame ir jai ruošiamės tikrai daugelis iš mūsų. Pasirūpinus savimi, molėtiškiai kviečia neužmiršti ir mus supančios gamtos, ypatingai ežerų, kurių čia gausu. Neretai ten paslepiami papildomi atostogautojų kilogramai – daiktai, smulkmenos, kurių atsikrato tiesiog paslėpdami vandenyje. Todėl prieš poilsiautojams šokstant į Molėtų Pastovio ežerą, čia pirmieji neria narai.

Švariame mieste, švarūs vandenys

Kasmetinė narų klubo „Diff Divers“ švarinimosi akcija šiemet keliasi į Molėtų miestą. Gegužės 15 d. klubo nariai – profesionalūs narai ir jų mokiniai – valys Pastovio ežero dugną ir kvies molėtiškius susipažinti su narų profesija, veikla. Pasak narų klubo vadovo Žigimanto Anužio, susidomėjimas tarp klubo narių tokiomis švarinimo akcijomis netrūksta – siekiama bent vieną kartą per metus „apsivalyti“ nuo nereikalingų atliekų ir padėti tai padaryti kitiems rajonams. Pernai metais pirmoji akcija įvyko Kauno mariose, o šiemet su nemažesniu užsidegimu laukiama gegužės 15 d. Molėtuose.

Molėtai jau daugiau nei dešimtmetį atstovauja šūkiui „Čia viskas tikra“, o pastaraisiais metais vis garsiau kalbama apie siekį oficialiai tapti kurortine teritorija. Kasdieniai gyventojų ir švaros organizacijų darbai rūpinantis gyvenamąją aplinka vis aktyviau papildomi naujomis iniciatyvomis. Viena jų – narų klubo „Diff Divers“ akcija.

„Kasdiena siekiame kurti aplinką, kurioje saugu ne tik gyventi, bet ir ilsėtis. O naujos iniciatyvos – labai laukiamos ir vertinamos. Ežerai – mūsų krašto veidas, todėl tiek jų pakrantės, tiek vanduo, turėtų būti saugūs ir švarūs. Siekiame, kad oficialus kurortinės teritorijos statusas ir su juo tenkantys įsipareigojimai tik pratęstų ligšiolinį įdirbį,“ – sako Molėtų rajono meras Saulius Jauneika.

Akistata su tuo, ką užmiršome

Molėtų miesto kraštovaizdyje įsiterpę du ežerai – Pastovėlis ir Pastovis. Aplink juos – beveik 5 kilometrų pėsčiųjų takas, sujungiantis įvairias turistines ir poilsio erdves. Miesto paplūdimys prie Pastovio ežero viena populiariausių erdvių, ypatingai vasarą. Visa tai, ką šioje teritorijoje atras „Diff Divers“ klubo narai virs eksponatais, o dalis netgi bus panaudoti dar kartą – naujoje Molėtų Atviro jaunimo centro erdvėje – iškrovos kambaryje „Išsikrauk-Pasikrauk“.

Molėtų rajono savivaldybė ir akcijos iniciatoriai kviečia savanorius prisidėti priimant atliekas ant kranto ir jas išrūšiuojant. Savanorių registracija vyksta el. paštu moletuajc@gmail.com, telefonu +370 655 73760 arba atvykus į Molėtų Atviro jaunimo centrą Vilniaus g. 45, Molėtuose.

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro nuotraukos ir informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: