Švaros mėnuo: kaip technologijos padeda tvarkytis namuose?

Atšilus orams, pats metas susitvarkyti ir atsinaujinti savo namus. Technologijų ekspertai primena, kad švarą padės palaikyti ir išmanieji įrenginiai bei programėlės.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi trimis naudingais patarimais, kaip išmaniosios technologijos gali padėti tvarkytis namuose.

#1 Tvarkymosi įpročių formavimas

Namų tvarkymas bus daug efektyvesnis, kai tai kartu darys visa šeima. Tam, kad kiekvienas šeimos narys nepamirštų savo atsakomybių ir užduočių namuose, verta išbandyti specialias namų ruošos aplikacijas.

Viena tokių, „Sweepy: Home Cleaning Schedul‪e“, skirta visiems, norintiems sukurti savo namų tvarkymo grafiką ir pasidalinti kasdieniais darbais, nuo dulkių valymo ar indų plovimo, iki patalynės keitimo ir šiukšlių išnešimo. Čia galėsite stebėti savo kambarių tvarkymo progresą, sekti kas kiek laiko tvarkote namus ir priskirti darbus pasirinktiems šeimos nariams. Pamažu pabodusi namų tvarkymosi rutina taps smagiu ir įtraukiančiu žaidimu, o priminimai padės suformuoti naujus tvarkymosi įpročius.

Kita panašaus pobūdžio aplikacija „Our Home“ padės motyvuoti namiškius atlikti kuo daugiau namų ruošos darbų ir savo indėliu prisidėti prie bendros tvarkos namuose. Už atliktus darbus galėsite paskirti įvairius apdovanojimus – skanią vakarienę, filmų vakarą, naują knygą ar savaitgalio išvyką. Tai dar labiau paskatins įgyvendinti išsikeltus tvarkymosi tikslus. Programėlėje taip pat rasite patogų šeimos kalendorių, interaktyvų pirkinių sąrašą ir daugybę įvairių užduočių pasirinkimui.

#2 Išmanieji pagalbininkai

Sutaupyti laiko ir prižiūrėti savo namus šiandien padeda ir įvairūs išmanieji įrenginiai. Internetu sujungti išmanieji prietaisai, kitaip vadinami daiktų internetu (angl. IoT – Internet of Things), palengvina ir automatizuoja daugelį kasdienių buities darbų.

Robotai dulkių siurbliai tampa tikru išsigelbėjimu užimtiems žmonėms, o ypač tiems, kurie turi mažų vaikų ir augintinių. Išmaniosios elektros lemputės, leidžia jas įjungti ir išjungti iš bet kurios vietos, naudojant tik savo telefoną. Išmanusis virdulys padeda užkaisti vandenį dar gulint lovoje, o virtualūs asistentai atsako į įvairius klausimus ir atlieka jiems paskirtas užduotis. Dėl didelio vartotojų susidomėjimo, išmanių daiktų pasiūla kasmet auga, jų kainos tampa vis prieinamesnės, o funkcionalumas didėja.

Išmaniuosius namų įrenginius galite valdyti tiesiog savo telefone ar planšetėje. Tam tereikia įsidiegti gamintojų rekomenduojamas nuotolinio valdymo programėles. „Xiaomi“ įrenginius valdysite per specialią „Mi Home“ aplikaciją. „Samsung“ prietaisams skirta „Smart Things“, „LG“ prietaisams – „LG ThinQ“, o išmaniam apšvietimui – „Philips Hue“ programėlė.

#3 Laikas atsinaujinti

Jei darydami pavasarinę tvarką nusprendėte, kad laikas atnaujinti namus ar papuošti juos naujomis detalėmis, jums pravers išmanus interjero sprendimų įrankis „Homestyler Interior Design“.

Įsidiegę šią aplikaciją, galėsite sukurti savo svajonių namų 3D modelį arba įkelti savo kambario nuotrauką ir sukurti jo interjerą. Čia taip pat galėsite susipažinti su naujausiomis interjero dizaino tendencijomis, pasisemti įkvėpimo, pasidalinti savo idėjomis bei pasitarti su bendraminčiais.

Tiems, kurie šiuo metu ruošiasi renovuoti, atnaujinti ar įsirengti savo namus, bus naudinga interjero biblioteka vadinama aplikacija „Houzz“. Joje rasite daugiau nei 20 mln. skirtingų interjerų ir daugiau nei 10 mln. įvairių namų apyvokos prekių. Tai padės jums išsirinkti kokių dekoro elementų norite savo namuose. Patikusiomis idėjomis iškart galėsite pasidalinti su savo šeima ir draugais.

Taip pat čia galėsite prisijungti prie plačios programėlės vartotojų bendruomenės, skaityti interjero dizainerių straipsnius ar peržiūrėti naudingus „Houzz TV“ vaizdo įrašus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: