Autorių nuotr.

Svarstote apie saulės elektrinę? Sužinokite kaip pasinaudoti APVA parama ir sutaupykite

Pavargote nuo rinkos nestabilumo ir ieškote energetinės nepriklausomybės? O gal jau ilgai galvojote apie žalesnį gyvenimo būdą ir nusprendėte veikti? Su ES parama ši misija palengvėja, o saulės energija tampa lengviau prieinama kiekvienam, nepriklausomai nuo jo gyvenamosios vietos ar būsto tipo.

Esate fizinis asmuo ir planuojate įsirengti naują saulės elektrinę arba didinti esamos elektrinės pajėgumus? VEESLA saulės jėgainių ekspertai nuodugniai paaiškins kas gali pretenduoti į kompensaciją ir padės teisingai tam pasiruošti.

Nuo ko priklauso paramos dydis?

ES paramą saulės elektrinėms administruoja aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Jos skiriama parama tiesiogiai priklauso nuo planuojamos saulės elektrinės galios.

  • 323 € / 1 KW – tokio dydžio parama skiriama jei įsirengiate naują elektrinę. Maksimali kompensacija teikiama už 10 KW, taigi, ji neviršys 3230 € ribos.
  • 243€ / 1KW – parama skiriama didinant elektrinės galią, t.y. įsigyjant modulius be keitiklio.

Prieš kreipiantis paramos turite gerai apgalvoti planuojamos elektrinės galingumą. Per maža galia nepatenkins poreikių, todėl teks pirkti papildomą elektrą iš ESO, o ir potenciali parama nebus pakankamai įsisavinta. To tarpu, per didelė galia sumažins atsiperkamumą, taigi, reikia gerai įvertinti ne tik dabartinius, bet ir ateities poreikius – juk saulės elektrinė tarnaus jums apie 30 metų.

Sakykime, kad pasitarę su specialistais apsistojote ties 7 KW poreikiu. Tai reiškia, kad galite gauti 2232 € dydžio paramą iš APVA, o priklausomai nuo pasirinktos įrangos, vidutinė elektrinės kaina tokiems poreikiams būtų apie 5000 €. VEESLA specialistų teigimu, jei per mėnesį išnaudojate 600-700 kWh, išlaidos įprastai atsiperka maždaug per 40 mėnesių. Internete, taip pat ir VEESLA svetainėje, rasite skaičiuoklių, kurios jums padės preliminariai įsivertinti paramos dydį, išlaidas ir atsiperkamumą.

Kas gali pretenduoti į maksimalią paramą?

Parama taikoma visų tipų saulės jėgainėms, nepriklausomai nuo jų montavimo būdo: nuo šlaitinių stogų iki antžeminių kolektorių, nuo daugiabučių stogų iki saulės parkų. Pareiškėjais gali tapti:

Vieno buto individualus namo savininkai. Svarbiausia, kad jis būtų gyvenamosios paskirties.

– Sodo namo savininkai.

– Gyvenamosios paskirties butų savininkai daugiabučiuose. Taip pat, galite įsirengti saulės jėgainę  kitame objekte ir nukreipti ją į savo butą. Tokiu atveju objektas, kuriame bus įrengta elektrinė neprivalo būti gyvenamosios paskirties, tačiau įsipareigojate ją naudoti tik bute.

– Į paramą gali pretenduoti turintys nuomos arba panaudos sutartį, tačiau ji turi galioti ne mažiau 6 metų.

Iš esmės, į paramą gali pretenduoti, bet kokio objekto savininkas, tačiau svarbiausia, kad jame nebūtų vykdoma ūkinė/komercinė veikla. Ateinančius 5 metus, visą pagamintą elektros energiją įsipareigojate naudoti tik buitiniams tikslams. Tačiau jeigu objekte yra įregistruota įmonė, tačiau veikla tuo adresu nėra vykdoma – tai ir nerimauti nevertėtų, pretenduoti į paramą vis dar galite.

Nepražiopsokite savo galimybės

Norint pasinaudoti APVA parama saulės elektrinėms labai svarbu pataikyti į laikotarpį kada galima pateikti paraiškas paramai gauti. Paskelbus kvietimą APVA suteikia vieno mėnesio periodą paraiškai pateikti. Deja, nespėję to padaryti, turi laukti sekančio kvietimo, kuris gali būti tik už 6-9 mėnesių. Tai labai svarbu, nes APVA reikalauja, jog saulės elektrinės įranga nebūtų įsigyta anksčiau negu pateikėte prašymą paramai gauti, todėl laiku nespėjus pateikti paraiškos ir nusprendus laukti kitos paramos – prarasite visą elektros generacijos sezoną.

Kokius namų darbus reikėtų atlikti?

Geriausia ką galite padaryti – tai susisiekti su specialistu dar gerokai prieš paraiškos pateikimą. Šiuo klausimu jums tikrai pasitarnaus VEESLA ekspertų patirtis. Patikėkite, kompetentinga konsultacija praverčia tiek planuojant elektrinės galingumą, tiek vertinant jūsų galimybes jai įsirengti. Rangovas taip pat padės pateikti paraišką, taigi, nuo jūsų pečių nukris nemažai rūpesčių ir nerimo. Kitas svarbus aspektas – sezono metu susidaro nemažos eilės laukiančių saulės elektrinės įrengimo, todėl kreiptis niekada nebus per anksti.

Paramą gauna apie 98% pareiškėjų, tad jaudintis tikrai neverta. Jei užsibrėžėte tikslą įsirengti saulės elektrinę geriausiomis sąlygomis – tikrai jį pasieksite. Tereikia šiek tiek planavimo ir patyrusio žvilgsnio iš šalies, ir jau netrukus džiaugsitės gerokai mažesniais elektros energijos kaštais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: