Svečiai iš Pakruojo lankė gražiausiai tvarkomas Panevėžio sodybas

Liepos 20 d. Lietuvai pagražinti draugijos Pakruojo skyriaus nariai lankėsi Panevėžyje. Iš Pakruojo atvyko pilnas autobusas entuziastų. Kelione rūpinosi ir kartu atvyko pirmininkė Janina Dirbanauskienė, Pakruojo seniūnaitijos bendruomenės pirmininkė Edita Ilgavičienė ir Taikos seniūnijos seniūnaitė Aida Čepulienė.

Susitikimas paskirtas Lietuvai pagražinti draugijos įkūrėjui J.Tumo-Vaižganto 150-sioms gimimo metinėms. Svečiams parodytas „Debesų sodas“. Jis sukurtas prie daugiabučio Panevėžio skyriaus aktyvaus valdybos nario, praėjusių Metų panevėžiečio vardą gavusio Gintauto Šimkaus. Tai gražiausias Lietuvoje gėlynas prie daugiabučio. Jis labai įdomiai papasakojo apie pasodintus dekoratyvinius medelius, gėles, įkomponuotus akmenis, įdomias jų atsiradimo istorijas. Apžiūrėję, nusifotografavę apsilankė Panevėžio fotomenininko, kino filmų autoriaus, kasmetinės vasarinės vaikų stovyklos vadovas, 2008m.Metų panevėžiečio nominanto Virginijaus Benašo namo kieme. Virginijus supažindino su savo sukurtomis instaliacijomis. Jo namo rūsyje pamatyta jo ir vaikų darbų paroda „Pamatai“ apie kurią labai įdomiai ir išsamiai papasakojo. Pasigrožėta pasodintu ir prižiūrimu darželiu.

Nuvykta į Kurčiujų neprigirdinčiųjų pagrindinę mokyklą. Ten pasitiko LPD Panevėžio skyriaus narė, „Veiklių moterų“ klubo prezidentė, mokyklos direktorė, 2015 m. „Metų panevėžietė“ Danutė Kriščiūnienė. Ji su meile papasakojo apie savo vadovaujamos mokyklos mokinius, mokymosi specifiką. Pasidžiaugė savanorio Gintauto Šimkaus atliktu darbu puošiant mokyklos aplinką, formuojant gėlynus, sodinant vitaminų sodą, obelų alėją, kuriant edukacines erdves. Mokyklos teritorijoje neseniai buvo tarptautinio BET 55 eksperantininkų kongreso dalyvių viešnagė, Kurios metu pašventinta skulptūra ,,Angelas“ sukurta iš akmens. Ją mokyklai padovanojo Sveikatingumo centro Vidmavita įkūrėjas, LPDi draugijos Panevėžio sk. pirmasis pirmininkas-Vidmantas Kartanas.

Lankytasi Liekupio bendruomenėje, kurio parke parodyta V. Kartano bendruomenei padovanota iš akmenų pagaminta skulptūra „Gėlės“. Pasigrožėta Rimos ir Vaclovo Laucių namų valda. Jie svečius pavaišino savo gamybos kelių rūšių arbata ir savo gamybos saldainiais, rūkytais lašinukais. Pasigrožėjus aplinka, nuvykta į Sveikatingumo centrą „Vidmavita“.

Centre atvykstančiųjų laukė LPD Panevėžio sk. pirmininkė-Violeta Grigienė, nariai Rima Gudienė, Algis Vilimas ir Ona Striškienė. Kartu su svečiais iš Pakruojo apžiūrėta fotografijos parodos. I-me aukšte – iš dviratininkų žygio, įvykusio 2019m,birželio mėn10-12 d., aplankant J.Tumo-Vaižganto kunigavimo vietas. II-ame aukšte-Virginijaus Benašo fotografijos paroda, skirta kovai prieš oro taršą.

Visus pasveikino ir savo kūrybos paskaitė Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos, Panevėžio rajono literatų klubo ,,Polėkis“ narė Ona Striškienė. Ji  pakruojiečiams padovanojo knygą „Svėdasų albumas“. Pasisakė LPD Panevėžio sk. pirmininkė-Violeta Grigienė, pavaduotoja , 2015 m. „Metų panevėžietė“ Bronė Slapšienė. Ji pristatė LPD Panevėžio skyriaus metraščius. Mecenatas V. Kartanas papasakojo apie Sveikatingumo centro „Vidmavita“ veiklą . Svečiai padėkojo už šiltą priėmimą ir apdovanojo dovanomis. Toliau bendrauta prie bendro stalo.

Paskutinis tos dienos apsilankymas Vaivadose, Vilktupio 15 pas Rimą ir Alvydą Mickus. Jie yra 2018 m. Panevėžio miesto gražiausiai tvarkomų namų valdų nominantai. Apžiūrėti ten augantys dekoratyviniais medeliai, gėlynai. Ypatingai visus sužavėjo žydinčios jukos. Prie lauko žydinio šeimininkas visus pavaišino saldumynais. Nusifotografavę bendrai nuotraukai visi atsisveikino, susitardami vėl susitikti.

Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos, Panevėžio rajono literatų klubo ,,Polėkis“ narė Ona Striškienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: