Svečiavosi knygų apie kauką Gugį autorius Justinas Žilinskas

Spalio 15 d. į „Židinio“ biblioteką susirinkusių „Saulėtekio“ progimnazijos ir M. Karkos pagrindinės mokyklos moksleivių laukė įdomus susitikimas su itin veiklia asmenybe – Justinu Žilinsku. Svečias, pagal profesiją yra teisininkas, profesorius, dėstytojas, tačiau laisvalaikiu suspėja rašyti eiles, apsakymus, leisti knygas vaikams ir paaugliams bei suaugusiems, pildyti tinklaraštį, dainuoti ir groti gitara.

Skaitytojams J. Žilinskas yra žinomas iš knygų, kupinų fantastikos elementų, tai – „Genomas 3000“, „KGB vaikai“, „Mano Vilnius mano“, „Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas“ ir naujausios – „Kaukas Gugis ir Kerų karas“.

Susitikimas su autoriumi, kuris savo kūrybinį kelią pradėjo nuo eilių ir fantastinių apsakymų, prasidėjo nusikėlimu į laikus, kuriuose mitologiniai sutvėrimai gyvi. V. Žilinskas supažindino su girių kaukavaikiu Gugiu iš Kaukašlaičio. 2006 m. pristatęs šį narsų herojų, rašytojas sulaukė susidomėjimo tiek tarp skaitytojų, tiek ir tarp literatūros kritikų.

„Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas“ – tai magiškosios fantastikos pasakojimas Lietuvos istorijos, mitologijos temomis, sukurtas remiantis autentiška lietuvių tautosaka, sakmėmis, kupinas stebuklų ir nuotykių. Knyga nukelia į XIV a. vid. lietuvių kovų su kryžiuočiais laikus, kai į pagalbą žmonėms ateina kaukų giminės palikuonis Gugis kartu su iš lietuviškų sakmių ir pasakų pažįstamais personažais – aitvarais, laumėmis, maumais, kipšais ir kitomis mistinėmis būtybėmis.

2017 m. išleistas knygos tęsinys – „Kaukas Gugis ir Kerų karas“, kuriame pasakojama kaip kaukai iš kipšų pavogė stebuklingą daiktą, dėl kurio kilo didžiulė nesantaika, vos nesukėlusi karo.

Autorius trumpai pristatė ir kitas savo knygas – fantastinį romaną „Genomas 3000“ apie netolimos ateities visuomenę ir paaugliams skirtą detektyvinę apysaką „Mano Vilnius mano“, apie dviejų jaunuolių keliones laiku po Vilnių.

Atėjus klausimų metui išgirdome  svečio mokyklinę svajonę sukurti kompiuterinį žaidimą. Klausėmės pasakojimo, kaip jis ir rašytojas T. Dirgėla bei dar trys vyrai įkūrė vaikų rašytojų grupę. Sužinojome ir autoriaus mėgstamiausius kompiuterinius žaidimus („The witcher“, „Minecraft“ ), kino ir animacinius filmus („Žiedų valdovas“, „Šrekas“, „Išvirkščias pasaulis“, „Mano kaimynas Totoro“, „Princesė Mononokė“), knygas (P. Tarasenka „Pabėgimas“, A. Sapkowski „Raganius“, T. Pratchett „Mažieji laisvūnai“), muzikos grupes (Avicii, One Direction, G&G Sindikatas). Vaikai nustebo, išgirdę, jog dabar vienu metu J. Žilinskas sugeba skaityti net tris knygas. Svečias prasitarė, kad galvoje jau dėliojasi 3 knygos apmatai.

Po knygų pristatymo, išsekus klausimų srautui, autorius į rankas paėmė gitarą ir uždainavo kiek kitokį dainos „Du gaideliai“ variantą, kuriame atsirado daug naujų veikėjų. Klausėmės dainos ir apie karvės kelionę į Palangą bei smagaus improvizuoto bliuzo. Taip liejantis gitaros akordams ir eilėms baigėsi šis nuotaikingas literatūrinis susitikimas.

Indrė Rapkevičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: