Šveicarų parama Panevėžio ligoninei

Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos ginekologijos klinikoje sėkmingai įgyvendinamas 2012 metų vasarą pasirašytas paramos susitarimas su Šveicarijos plėtros ir bendradarbiavimo agentūra ir Ekonomikos reikalų valstybės sekretoriatu dėl lėšų skyrimo nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimui 2012–2016 metais.

Šis projektas prasidėjo nuo 2012 metų birželio 13 dienos ir tęsis iki 2016 metų rugpjūčio 31 dienos. Šią savaitę Panevėžio gimdymo namuose lankėsi programos „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ įgyvendinimo bendraautoriai ir susipažino, kam ir kaip naudojami Šveicarijos milijonai.

Kartu su šveicarais Panevėžio gimdykloje apsilankė ir Sveikatos apsaugos, Finansų ministerijų bei Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos ginekologijos klinikos vedėjas Albinas Ivonaitis pasakojo, kad šveicarai Panevėžio gimdymo namus remia ne pirmą. Kartą. „Pirmoji šveicarų finansinė injekcija mus pasiekė 1999 metais, – prisiminė A. Ivonaitis. – Todėl drąsiai galima sakyti, kad su šveicarais bendradarbiaujame jau seniai. Per ketverius metus, kol vyks šis projektas Lietuvos ligoninėms planuojama skirti paramos už 70 milijonus 858 tūkstančius Šveicarijos frankų. Tiesa, dalinis finansavimas bus skirtas ir iš šalies biudžeto. Jau dabar gali pasakyti, kad vien Panevėžio ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus pastato renovacijai bus išleista apie milijonas eurų. Tai tik pastato renovacijai, o kiek lėšų bus skirta medicininei įrangai, šiandien sudėtinga pasakyti. Bendra suma bus aiški, kai pilnai bus įgyvendinta programa“.

Pasak Akušerijos ginekologijos klinikos vadovo A. Ivonaičio, visam paramos programos įgyvendinimui numatyti du etapai: 1-asis – energiją tausojančių technologijų įvedimas ligoninėje, 2-asis – nėsčiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas. „Pernai metais rudenį Respublikinę Panevėžio ligoninę pasiekė šveicarų parama. Gavome 4 gimdymo lovas, 7 tūrines pompas (jos naudojamos dozuotam medikamentų įvedimui į organizmą). Be to, gavome šviestuvus operacinei, operacinį stalą, echoskopą, kiuvezą (prietaisas, skirtas neišnešiotiems naujagimiams slaugyti), lovas gimdyvėms bei kita įrangą, skirta motinos ir vaiko saugiai ir kokybiškai priežiūrai“, – džiaugėsi atnaujinama medicinine įranga A. Ivonaitis.

Mediko nuomone, šveicarų dėka ne tik bus renovuotas Gimdymo namų pastatas, bet ir pagerės sveikatos priežiūros paslaugos nėsčiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams. „Gimdymo namai pastatyti 1964 metais. Per tą laiką kapitalinis remontas nebuvo atliktas, todėl jau prasidėję pastato renovacijos darbai padės sutaupyti 30-40 procentų energijos. Vykdant energiją tausojančių technologijų diegimo programą planuojama pagerinti ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus pastato šiluminę izoliaciją – šiltinti stogą, išorės sienas, keisti langus ir išorės duris. Taip pat planuojama modernizuoti šilumos punktų, karšto vandens tiekimo, vidinių šildymo ir elektros tiekimo sistemas bei įrengti patalpų vėdinimo ir kondicionavimo sistemas“, – skaičiavo būsimus renovacijos darbus Akušerijos ginekologijos klinikos vadovas A. Ivonaitis.

Faktas
Programos „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ tikslas – pagerinti nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros sistemą Lietuvoje.
Programos uždaviniai: pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams kokybę; patobulinti statistinių duomenų apie nėščiąsias, gimdyves ir naujagimius kkaupimą ir praplėsti sukauptų duomenų keitimosi bei analizės galimybes.
Siekiami programos rezultatai: 24 Lietuvos ligonines aprūpinti kokybiškų nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų teikimui būtina modernia medicinine įranga; 3 sveikatos priežiūros įstaigas aprūpinti automobiliais su specialia įranga, būtina saugiai pervežti naujagimius; suremontuoti 10 sveikatos priežiūros įstaigų patalpas, pritaikant jas medicininės įrangos sumontavimui ir naudojimui; sukurti 70 moksliškai pagrįstų akušerinės ir neonatologinės diagnostikos bei gydymo metodikų, kurios leistų standartizuoti aktualiausių šių sričių patologijų diagnostiką ir gydymą bei sudarytų prielaidas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams gauti kokybiškesnes sveikatos priežiūros paslaugas; pakelti ne mažiau kaip 1300 sveikatos priežiūros specialistų, teikiančių akušerijos, neonatologijos ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugas, profesinę kvalifikaciją ir patobulinti modernių technologijų naudojimo įgūdžius, perimant labiau išsivysčiusių užsienio šalių patirtį; sukurti ir naudojimui sveikatos priežiūros įstaigose parengti kompiuterinę nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų bazę, patobulinant šiuo metu renkamų statistinių duomenų apie nėščiąsias, gimdyves ir naujagimius surinkimą, išplečiant jų analizės galimybes, papildomai kaupiant duomenis apie neišnešiotus ir sirgusius naujagimius, reikalingus jų atokiam stebėjimui.

 


Raimonda MIKUČIONYTĖ


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: