Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-06-17

Sveikata yra vertybė!

Žmogaus kūnas yra itin trapus, todėl svarbu juo tinkamai pasirūpinti. Nesvarbu, ar tai yra vidiniai organai, ar išorinės kūno dalys, tačiau visoms reikia įvairių medžiagų, kurios palaikytų jų sveiką būseną. Viena iš tokių medžiagų yra hialurono rūgštis, kuri padeda ne tik veido odai, bet ir yra naudinga kitoms kūno vietoms.

Kam naudinga hialurono rūgštis?

Pirmiausiai, hialurono rūgštis natūrali medžiaga, kuri gaminasi žmogaus organizme. Ją galima atrasti odoje, kur susijungia su vandeniu bei palaiko drėgmę. Pagrindinis hialurono rūgšties tikslas yra palaikyti nuolatinę drėgmę žmogaus organizme ir užtikrinti, kad visi esantys audiniai būtų sudrėkinti. 

Hialurono rūgšties nauda:

  • nuolat palaiko elastinga veido odą
  • gydo kūne atsiradusias žaizdas
  • palaiko kremzlių ir sąnarių veiklą ( neleidžia jiems susidėvėti )

Kai hialurono rūgštis vis mažiau pradeda gamintis žmogaus organizme, pasitelkiami papildai, kuriuose gausu šios medžiagos. Hialurono rūgšties papildai atneša naudą išoriškam vaizdui  bei palaiko odos stangrumą. Taip pat šią medžiagą galime aptikti ir plaukų šampūnuose, kremuose, serumuose, geliuose bei veido kaukėse. 

Ar maisto produktai turi hialurono rūgšties?

Tiesa, kartais norėdami sutaupyti pinigų arba laikydamiesi savų įsitikinimų dėl įvairių kremų – jų nenaudojame. Tačiau, jeigu norėsite ir jausite, jog jums trūksta hialurono rūgšties, reikės savo įsitikinimus iš naujo apgalvoti.
Hialurono rūgšties gausu gyvūniniuose audiniuose. Tačiau tose dalyse, kur jo yra, mes nevartojame. Taigi, tokiu atveju reikia vartoti maisto papildus, tam, kad organizmas galėtų pasisavinti šios rūgšties savybių. Taip pat moksliniais tyrimais įrodyta, jog chondroitino ir gliukozamino vartojimas skatina natūralią hialurono rūgšties gamybą.

Kiekvieną produktą, vitaminą, preparatą ir pan. reikia vartoti saikingai. Todėl tikrai nėra išimtis ir hialurono rūgštis. Tiesa, kiek jos reikia vartoti priklauso nuo kiekvieno individualiai, tačiau dažniausiai siūloma dozė yra 200 mg. hialurono rūgšties kiekvieną dieną. Būtent ši dozė yra naudinga bei saugi. 

Kokius šalutinius poveikius gali sukelti hialurono rūgštis?

Deja, bet kiekviena medžiaga, kurią vartojame, gali sukelti tam tikras ir neigiamas reakcijas. Gera žinia ta, kad hialurono rūgšties neigiamo poveikio yra aptikta itin maža dalis, tačiau ji gali pasireikšti tam tikriems žmonėms.

  • Galimas trumpalaikis alergijos atsiradimas ( ypač tiems, kas turi itin jautrią odą )
  • Nėra atliktų tyrimų, ar hialurono rūgštis tinkama moterims, kurios yra nėščios arba maitina kūdikį

Taip pat svarbus faktas yra tas, kad grožio industrijoje hialurono rūgšties preparatas yra naudojamas itin dažnai. Grožio specialistų tyrimo rezultatais įrodyta, jog hialurono rūgštis yra itin saugi bei naudinga žmogaus odai medžiaga.

Žinoma, jeigu nusprendėte vartoti hialurono rūgštį, pradžioje geriau pasitarti su šios srities specialistu. Jis ne tik patars kokiu pavidalu jums jį reikia vartoti, bet ir įvardys kiekį ir preliminarią laiko trukmę, kiek jis jums bus reikalingas. 

Ieškantiems kokybiškos ir efektyvios hialurono rūgšties, rekomenduojama pasidomėti Ohhira siulomais gaminiais. Daugiau informacijos apie tai galite rasti užsukę į https://ohhira.lt/maisto-papildai/kolagenas/hialurono-rugstis/.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: