Sveikatinimo projekto ,,Aš noriu, turiu ir galiu būti sveikas“ veiklų įvairovė

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje buvo vykdomas sveikatinimo projektas ,,Aš noriu, turiu ir galiu būti sveikas“, kurio tikslas buvo skatinti mokinius mokytis gyventi sveikai, ugdyti poreikį turiningiau, įdomiau ir sveikiau praleisti laisvalaikį, vykdyti žalojančios elgsenos prevenciją vaikams, jų tėvams ir jaunimui.

Projektas finansuojamas iš Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.

Progimnazijoje vykdytas projektas apėmė įvairias veiklas, todėl mokiniai nenuobodžiavo.

Pradinių klasių mokiniams buvo organizuota akcija „Apibėkime mokyklą“, bendravimo mokyklėlė „Pajudėkime laisvai“, Solidarumo bėgimas. Šių renginių metu mokiniai gavo informacijos apie fizinį aktyvumą – kas tai yra, kodėl jis yra svarbus, kam ir kiek jo reikia, kam jis naudingas, kokios yra fizinio aktyvumo formos.

Rugsėjo ir spalio mėnesiais kiekvieną antradienį vakarais vyko šiaurietiško ėjimo užsiėmimai progimnazijos ir Aukštaičių-Žemaičių bendruomenių nariams. Lankantys užsiėmimus mokėsi šiaurietiško ėjimo technikos, sužinojo apie judėjimo naudą žmogaus organizmui.

Apie ligų profilaktiką mokiniai savo žinias plėtė dalyvaudami kūrybinių darbų konkurse ,,Sveikatos arbatos puodelis“, edukacinėse pamokose „Senoji kaimo medicina“, „ Vaistažolės ir jų arbatos“. Apie sveiko maisto naudą ketvirtokai gilino žinias sveikame rytmetyje „JES“ (Jėga, Energija, Sveikata“, paskaitoje „Sveikas maistas- kaip vaistas“.

Galima teigti, kad projekto tikslas buvo pasiektas. Mokiniams buvo suteiktos galimybės pajudėti, susipažinti su sveikos gyvensenos ypatumais. Į projekto veiklą įsitraukė įvairaus amžiaus mokiniai. Buvo patenkintas mokinių smalsumas, jie turėjo puikią progą praktiškai išbandyti įvairias veiklas, praplėsti savo akiratį.

Palmyra Šimaitienė,
projekto koordinatorė,
„Žemynos“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: