Sveikatos apsaugos ministras kvietė diskusijai ir bendram darbui

Ignalinoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis susitiko su rajono savivaldybės ir sveikatos priežiūros įstaigų vadovais, atsakingais darbuotojais. Susitikime kalbėta apie COVID-19 ligos situaciją, priemones jai suvaldyti, vakcinacijos eigą, taip pat aptarti būsimi sisteminiai pokyčiai sveikatos apsaugos sistemoje. Po susitikimo savivaldybėje sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys lankėsi Ignalinos rajono poliklinikoje, ligoninėje, reabilitacijos skyriuje.

Kalbantis apie vakcinaciją, ministras akcentavo, kad šiuo metu pandemija vėl įgauna pagreitį ir judama link sveikatos apsaugos sistemos perkrovimo, tačiau kol kas skiepijimas yra savanoriškas, nors jo nuomone, kai kurioms profesijoms, pvz. sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams,  tai visgi galėtų būtų privaloma. Atsakant į klausimus, pastebėta, kad ugdymo procese taikomo privalomo testavimo, kuris turi būti atliekamas kas 7-10 dienų, išlaidas kompensuoja valstybė. Ignalinos rajone, kaip sakė meras Justas Rasikas, aktyviausiai skiepijasi jauni ir vidutinio amžiaus grupė, sudėtingiau yra su pagyvenusiais, ypač 80 m. ir vyresniais, kurie dažnai nusiteikę labai kategoriškai. Nuo rugsėjo mėnesio vėl bus atnaujintas skambinimas žmonėms į namus ir individualūs pokalbiai kviečiant skiepytis. Šiuo metu Ignalinos rajone jau paskiepyta apie 70 proc. gyventojų.

Kalbantis apie būtinas sveikatos sistemos pertvarkas, meras Justas Rasikas akcentavo, kad Ignalina pagal gyventojų amžių yra vienas seniausių rajonų ir žmonėms ypač svarbus terapinio skyriaus ligoninėje išsaugojimas: ,,neįsivaizduoju, kaip mūsų senyvo amžiaus žmonės galėtų važiuoti gydytis kitur…“. Taip pat išsakytas savivaldybės noras plėsti reabilitacijos paslaugas, kuriomis naudojasi ir aplinkinių rajonų žmonės. Ministras pabrėžė, kad pertvarkos turi būti atliekamos atsižvelgiant į kiekvienos savivaldybės situaciją ir realius gyventojų poreikius, siekiant pirmiausia galvoti apie pacientus, todėl kvietė  savivaldybės ir medicinos įstaigų vadovus, darbuotojus aktyviai dalyvauti diskusijose ir siūlyti savo matomą viziją. ,,Nė vienai savivaldybei nenurodinėsime nei dėl vienos įstaigos. Jeigu sugebėsime susitarti ir rasti kompromisą dėl pokyčių, bus finansavimas ir savivaldybės tikrai pajaus naudą.“,– patikino ministras.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: