Bendruomenės naujienosReporteris

Sveikinimai Lietuvai aidėjo ir dainose, ir šokių pynėse

Švęsdami 28-ąjį Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo gimtadienį Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinys ir Bernatonių gyventojų bendruomenė kvietė žiūrovus į sekmadienį vykusį koncertą „Tai gražiai mane augino“. Visas pulkas šokėjų ir muzikantų susirinkusiesiems dovanojo nepamirštamą reginį, leidusį keliauti tautiškumo, valstybingumo ir vienybės takais.

28-eri metai istorijos, kurią scenoje sakydami sveikinimo kalbą prisiminė LR Seimo narys Petras Nevulis ir Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė.

„Esame išskirtinė Lietuvos valstybės karta, mačiusi, kaip kovojama už laisvę, kaip stengiamasi išsivaduoti iš geležinių gniaužtų. Stebėjome, kaip iš naujo statoma valstybė. Kiekvienas iš mūsų prisidėjome prie to, kad mūsų vaikai augtų nepriklausomoje šalyje,“ – kalbėjo Seimo narys P.Nevulis.

„Man labai džiugu šią gražią šventę pasitikti Bernatoniuose – savo gimtinėje. Nors tuomet buvo visai kitokios aplinkybės, dabar jau galime džiaugtis laisva, veržlia ir kūrybinio polėkio kupina Lietuva. Didžiuojuosi, kad 1990 metais iškovojome teisę šią šventę,“ – scenoje prisiminimais apie valstybei svarbią datą dalijosi D.Kiršgalvienė.

Po to, kai renginio vedėja, Panevėžio rajono savivaldybės Tarybos narė Viliota Grigienė pakvietė visus sugiedoti Tautišką giesmę, salėje neliko nei vieno tylinčio. Visi kaip vienas pasitiko šventišką nuotaiką ir prasidedančią koncertinę programą. Sekmadienio popietę Bernatonių scenoje dainų bei šokių pynes pynė Paįstrio kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė kartu su Truskavos šokėjomis (vad. Nijolė Vidžiūtė), Paįstrio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Įstrelė“ (vad. Virginijus Kiršgalvis), nuotaikingą duetą pristatė vyrai – Andrius Gudas ir Virginijus Kiršgalvis.

Po spalvingos ir gera nuotaika spinduliuojančios programos žmonės skirstėsi šypsodamiesi. Kažkur, jų viduje užgimė jausmas, kad tai tikrai jų šventė. Kad valstybė tai jie – žiūrovai, scenoje šokantys jaunuoliai, tautiniais kostiumais pasidabinusios dainuojančios moterys, instrumentais muzikinius šedevrus kuriantys dviejų skirtingų kartų vyrai.

„Valstybė – tai mes! Nepamirškime to iki kitų malonių susitikimų Bernatoniuose,“ – atsisveikindama priminė Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio vadovė Rėda Ona Manikienė.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.