Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-12-30

Švenčių šurmuly nepasiklyskime tarp kainų

Akcijos ir išpardavimai kartais gali mus paskatinti įsigyti daugiau prekių nei reikėtų. Todėl šiuo šventiniu laikotarpiu norime su jumis pasidalinti keliais patarimais kaip apsipirkti racionaliai ir nepamesti galvos pamačius žodį „akcija“. Mes tikime, kad akcijos ir įvairios nuolaidos tikrai gali būti naudingos, tik reikia žinoti kelias gudrybes kaip jomis geriausia pasinaudoti.

Sekite prekių kainas

Visų pirma labai svarbu yra sekti įvairių dažniausiai sekamų prekių kainas, kad susidūrus su žodžiu „akcija“ jūs žinotumėte, ar prekė tikrai kainuoja pigiau, ar tai tik triukas, norint paskatinti jus įsigyti daiktą, kurio šiuo metu jums nereikia.

Tikėtina, kad dažniausiai perkamų prekių (pvz., maisto produktų) kainas jūs ir taip atsimenate. Galėtumėte pasakyti, kada „Maxima“ akcijos tikrai pigiau siūlo įsigyti bananų ar grietinės, o kada nuolaidos iš tikro nėra. Lygiai taip pat gali būti, kad jei šiuo metu remontuojate butą, tai žinote, kada „Senukai“ akcijos iš tiesų leidžia įsigyti tam tikras prekes pigiau, o kada tik siekia privilioti pirkėjus į prekybos centrą.

Neretai matome atvejus, kai akcijos metu prekė kainuoja tiek pat ar labai nežymiai pigiau, kiek ir prieš tai, tik jos kaina yra užrašyta didesniais skaičiais, taigi labiau pastebima ir labiau viliojanti neapsisprendusius pirkėjus.

Susidarykite pirkinių sąrašą!

Šis punktas svarbus būtent tiems, kurie dažnai yra neapsisprendę ir yra linkę pasiduoti akcijų blizgesiui. Net ir tuo atveju, jei apsiperkate internetu, sąrašas gali praversti.

Geriausia iš anksto, kol dar nematote visų pasiūlymų ir prekių, kurių jūs norėtumėte, susidaryti sąrašą daiktų, kurių jums reikia. Sąrašas padės apsipirkti racionaliai net ir tuo atveju, jei tai kassavaitinis maisto prekių apsipirkimas. Be to – jis paskatins planuoti, jį sudarydami turėtumėte įvertinti, kokius greitai gendančius produktus turite namuose, ko reikia, kad iš jų galėtumėte paruošti pilnavertį patiekalą ir juos sunaudoti bei t. t. Apsvarstymas, ką pirkti, bus naudingas ne tik likučiams šaldytuve, bet ir jūsų nusiteikimui – pirkti tik tai, ko reikia ir pirkti tik už geriausią kainą.

Pirkinių sąrašas pravers ir tada, jei planuojate įsigyti įvairių buities prekių ir namų apyvokos daiktų. Tikėtina, kad jei į parduotuvę užsukote pakabų drabužiams, tai jūs nepirksite komodos, nors jai ir bus taikoma akcija, tačiau, pavyzdžiui, „Jysk“ nuolaidos smulkioms prekėms, tokioms kaip rankšluosčiai, dekoratyvinės pagalvėlės, daiktadėžės ir pan., gali greitai suvilioti įsigyti daiktą, kurio neplanavote pirkti. Pirkinių sąrašas popieriaus lapelyje (ar telefone) jums pasitarnaus kaip priminimas, kad atėjote pirkti būtent tam tikros prekės ir jums nereikia savo namų užpildyti nereikalingomis smulkmenomis.

Taupykite protingai

Žinoma, mes jokiu būdu nesakome, kad reikėtų vengti akcijų ir išpardavimų – tiesiog reikėtų jais naudotis protingai. Išnaudokite galimybes, kurias šiuo metu mums siūlo internetas. Juk dabar vos per kelias minutes galima palyginti skirtingas kainas keliose parduotuvėse ir išsirinkti, kur konkretų daiktą įsigyti geriausia.

Jei susidarėte maisto produktų ar buities prekių sąrašą, svetainėje raskakcija.lt galite patikrinti, kur šiuo metu taikomos nuolaidos jūsų norimoms prekėms ir pasirinkti apsilankyti tame prekybos centre, kur pavyks prekių įsigyti pigiausiai. Toks kainų palyginimas prieš apsiperkant ypač gali padėti sutaupyti perkant brangesnius produktus ir daiktus ar prekes, kurių galima įsigyti didesnį kiekį ilgesniam laikui. Pavyzdžiui, buitinę chemiją vertėtų pirkti tada, kai jai taikoma 30–40 proc. akcija. Valikliai, skalbikliai, indų plovikliai negenda gana ilgai, o įsigyjant juos akcijų metu galima nemažai sutaupyti. Tą patį principą galima taikyti ir kitoms prekėms, kurios atsidurs jūsų prekių sąraše. Jei jos nėra skubios ir būtinos (pvz., vaistai, maistas) – tuomet galite sekti jų kainą ir įsigyti prekių tada, kai jos kainuos pigiau.

Esant tokiai gausiai prekių pasiūlai kartais gali būti sunku išlikti racionaliu pirkėju, todėl linkime nepamiršti savo prekių sąrašo kitą kartą einant į parduotuvę arba sėdant prie kompiuterio apsipirkti internete. Sekite dažniausiai perkamų produktų kainas, neskubėkite įsigyti ilgai negendančių prekių – palyginkite jų kainas ir sulaukite tikrai gero pasiūlymo. Taip sutaupysite pinigų, kuriuos galėsite skirti malonesnėms reikmėms nei kasdienės buities priemonės, pavyzdžiui, pramogoms ar dovanoms!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: