Šventė akims ir širdžiai. Ignalinos kraštas tapybiškai pristatytas Švenčionyse

Nijolės Trinkūnienės tapybos darbų parodos ,,Mano kraštas akim išmylėtas“ pristatymas Švenčionių bibliotekoje tapo tikra švente. Nė dideli karščiai nesutrukdė sueiti, suvažiuoti dideliam būriui Nijolės talento gerbėjų, draugų, bičiulių. Ne tik švenčioniškių, bet ir ignaliniečių, daugėliškėnų, tverečėnų… Smagu buvo sutikti ir kolegas švenčioniškius. Tiek gražių susižavėjimo, padėkos žodžių, šiltų linkėjimų išsakyta, net ašarų nubraukta.

Tai jau 25-oji Ignalinos kraštą garsinančios dailininkės, Dailės studijos vadovės, mokytojos ekspertės paroda. Kaip visada – labai ryški, spalvinga, žydinti, spinduliuojanti meilę savo gimtajam kraštui, jo gamtai ir žmonėms. Ežerai, baltai žydintys sodai, pievos, per lubinų laukus vingiuojantys keliukai, senosios bažnytėlės, baltos burės Lūšiuose… ,– visa, kas taip miela, brangu, sava, kas teikia dvasinės pilnatvės ir saugumo jausmą…

,,Dėkoju Dievui, kad jis leido man tapyti, išgyventi kūrybos džiaugsmą, pažinti daug įdomių žmonių.“,– sakė autorė. Ji pasakojo apie savo kelią nuo Triburčių kaimo, Daugėliškio mokyklos, nuo sporto treniruočių, geografijos ir fizinio lavinimo studijų, trenerės darbo iki šių dienų, kai ji dėkinga likimui ir žmonėms, teisinga linkme nukreipusiems ir padėjusiems suprasti, surasti, kas jai yra brangiausia ir dūšiai mieliausia. Dėkota ir pirmajai mokytojai Zinovėjai Luneckienei, kuri pastebėjo talentingą mergaitę. Prisimintas iš Švenčionių krašto kilęs dėstytojas Giedrius Kazimierėnas, tapybos pradmenis parodęs A. Kadzevičius. Už palaikymą, meilę ir supratimą Nijolė taip pat dėkojo savo artimiesiems, draugams, sesers Laimutės, sūnaus Tomo šeimai.

Pristatant autorę buvo pastebėta, kad Nijolė ne tik tapo, dailės paslapčių moko vaikus, bet ir puoselėja liaudies meną, senąsias tradicijas perduoda jaunimui. Ji puiki margučių meistrė, vilnos vėlėja, karpinių mėgėja, išsaugojusi ir branginanti tarmišką šneką. Mokytoja yra vedusi daugybę seminarų, mokymų ir dailės mokytojams, ir kultūros darbuotojams bei kaimų bendruomenėms.

Nijolės paveikslai keliauja po Lietuvą ir užsienio šalis, ji nuolat dalyvauja pleneruose, vykdo įdomius meninius projektus. Mokytojos ir mokinių paveikslai puošia įvairių įstaigų erdves, nemažai jų dovanota Mielagėnų senelių globos namams. Mokytoja žavi ir savo asmeninėmis savybėmis. Ji kuria gėrio ir grožio pasaulį, dalija širdies šilumą, žmonėms dažnai dovanoja šypseną ir gerą žodį. Nijolės Trinkūnienės pedagoginė veikla 2019 m. įvertinta Metų mokytojos apdovanojimu. 

Renginyje buvo skaitomos pagal Nijolės paveikslus sukurtos eilės, skambėjo Švenčionių meno mokyklos jaunųjų pianisčių muzika. Pasibaigus renginiui niekas neskubėjo skirstyti, vieni kalbino autorę, kiti skubėjo su ja nusifotografuoti.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: