Šventės Pasvalyje – nuo įspūdingo policijos ir visuomenės susibūrimo iki rekordo siekiančio gimtadienio!

Kasmet, artėjant spalio 2-ąją minimai Policijos – angelų sargų dienai, policija suruošia apskrities gyventojams Policijos ir visuomenės šventę. Šįmet rugsėjo 16 d. ji minėta Pasvalį.

Šventė prasidėjo pareigūnų rikiuote ir iškilminga eisena miesto aikšte iki Pasvalio  Šv. Jono krikštytojo bažnyčios. Ten Šv. Mišias aukojo ir kvietė melstis už pareigūnų ir visuomenės tvirtą ryšį, gražų bendravimą, kad policijos pareigūnų dvasios stiprybės pakaktų sunkioje tarnyboje, ginant mūsų žmones, palaikant teisingumą, kad kasdienis pasiaukojamas darbas atneštų vidinio džiaugsmo, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kapelionas Eugenijus Troickis.

Po šv. Mišių  policijos policijos eisena, lydima orkestro, žygiavo į centrinę Pasvalio aikštę, kur jos pasvaliečiai ir miesto svečiai.

Susirinkusiuosius sveikino Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas. Jis akcentavo policijos ir visuomenės bendradarbiavimo svarbą. Džiugėsi, kad šventė yra gera galimybė pabūti kartu su miesto, rajono, apskrities gyventojais. Policijos pareigūnai ją labai vertina, ir tai buvo malonu matyti gerai nusiteikusius bendruomenės narius.

Policija dėkoja visiems, išgirdusiems kvietimą ir atėjusiems pabūti drauge, tikime, kad šiltas bendravimas labiau suartins policiją ir visuomenę, o jaunimą paskatins rinktis policininko profesiją. Policijos vadovas kvietė gyventojus aktyviau bendrauti su policija, susipažinti su jos technika, pasižiūrėti programą.

R.Lapinskas padėkojo Pasvalio miestui, jo gyventojams už pagalbą rengiant šventę, įteikė stilizuotus gerumo sparnus, linkėdamas, kad jie skleistųsi ir priglaustų vis daugiau aktyvių, teisingų ir kūrybingų ir mylinčių savo kraštą Pasvalio žmonių.

Policijos ir visuomenės šventėje buvo padėkota už pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybą labiausiai nusipelniusiems Pasvalio pareigūnams ir jiems talkinantiems aktyviausiems pasvaliečiams.
Pasibaigus oficialesnei šventės daliai, vedėjas pakvietė susirinkusiuosius pasidžiaugti gražia diena ir išnaudoti progą su  policija susipažinti artimiau.

Apsilankiusieji renginyje noriai bendravo su policijos pareigūnais, uždavė jiems klausimų, diskutavo.  Smalsuolius viliojo policijoje naudojamų tarnybinių ginklų ekspozicija, automobiliai, specialiosios priemonės, abejingų nepaliko kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymai.

Kriminalistinių tyrimų tarnybos darbuotojai visus kvietė pasidaryti savo pirštų atspaudus. Su šeimomis į šventę atėję pasvaliečiai susidomėję apžiūrinėjo mobiliąją vadavietę, o mažuosius, labiausiai džiugino nenuilstantys linksmuoliai – policijos bičiuliai Amsiai. Jų šventėje buvo net šeši. Vaikai buvo apdovanoti saldžiomis Amsiaus dovanėlėmis. Ko gero, neliko nė vieno nepasisveikinusio su mielaisiais Amsiais, jų nepakalbinusio ar nenusifotografavusio su jais.

Dalyvių dėmesį kaustė specialiai šiai šventei parengta Panevėžio apskrities vyriausioojo policijos komisairato mobiliosios kuopos programa. Centrine miesto gatve kaukiančiomis sirenomis mobiliosios kuopos pareigūnai stabdė nepaklūstantį policijos reikalavimui sustoti automobilį. Buvo panaudotos specialiosios priemonės, aidėjo šūviai, pareigūnai malšino agresyviai nusiteikusius pažeidėjus. Operacija buvo sėkminga, kvapą gniaužią programą palydėjo į Policijos ir visuomenės šventę gausiai susirinkusių pasvaliečių plojimai.

Ši šventė skirta bendrų ir gražių santykių puoselėjimui su visuomene, nes užkardant įvairias nusikalstamas veikas, nėra geresnio būdo už glaudų visuomenės ir teisėsaugos ryšį, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Rugsėjo 17 d.,. šeštadienį, po Policijos ir visuomenės šventės, Pasvalyje vyko miesto 519 gimtadienio renginiai. Įspūdingiausias jų akcentas įvyko 17 val. Įvairios Pasvalio mieto ir rajono bendruomenės, tarp jų ir policijos, dalyvavo rekordinio ilgio Lietuvos valstybės vėliavos nešimo akcijoje.

Pasvaliečiai ir miesto svečiai nuo Taikos gatvės iki Vytauto Didžiojo aikštės nešė 1 km
50 m su keliais centimetrais ilgio Trispalvę.

Filmuką apie unikalią akciją „Tegul Lietuvos Trispalvė vienija Lietuvą ir Pasvalį!“ galima pamatyti:

https://www.youtube.com/watch?v=JdnQ52_jjP4


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: