Šventiška šeštoji poezijos šventė Kėdainiuose

Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios kalnelyje liepos 4d. vyko Kėdainių tapybos pleneras ,,Nutapysiu eilėraštį“. Šiai meninei popietei talkininkavo Vilija Racevicienė, tuo nuoširdžiai prisidėdama prie Genės Sereikienės rengtos dviejų dienų poezijos vasaros šventės.

Liepos 5 d., (sekmadienį), 12 val. Kėdainių Šv. kankinio Jurgio bažnyčioje buvo aukotos Šv. Mišios už poetus, rašytojus, visus susirinkusius. Šv. Mišias aukojo klebonas Artūras Stanevičius. Melstasi už rašytojus, poetus, visus poezijos ir knygos mylėtojus, už kūryba kuriamą grožį ir gėrį. Su dideliu susikaupimu klausėmės klebono kalbėjimo. Likome pakylėti po visų dalyvavusiųjų palaiminimo. Kunigas tarp sekmadieninės tarnystės surado laiko pasveikinti bažnyčios šventoriuje susėdusius 6-osios poezijos šventės „Ten, kur poezija virsta malda“ dalyvius.

Šventės vedančioji, Kėdainių krašto literatų sambūrio prie Šv. Jurgio bažnyčios vadovė Genė Sereikienė sveikino visus taip gausiai susirinkusius į poezijos šventę. Pirmiausia buvo pristatyti poetai, rašytojai Violeta Šoblinskaitė su vyru Gasparu Aleksa iš Jurbarko rajono, poetė, žurnalistė Ona Striškinė iš Panevėžio rajono bei mieli šventės muzikantai Albertas ir Renata.

Pirmasis skaityti savo kūrybos buvo pakviestas vyriausias šventės dalyvis Ignas Meškauskas. Susirinkusius mielai pasveikino Violeta Šoblinskaitė, dovanojo keltą vyro Gasparo Aleksos knygelių. Šventės dalyviams gražaus pasibuvimo palinkėjo, jiems savo eiles skyrė Ona Striškienė. Skaityti naujausios kūrybos buvo pakviesti Kėdainių krašto literatų sambūrio dalyviai, jų draugai. Puikiame medžių pavėsyje skambėjo gražūs žodžiai ir eilės. Eiles keitė smagios dainos ir muzika.

Visiems kalbėjusiems, skaičiusiems buvo dovanotos puikios gėlės, Kėdainių krašto literatų sambūrio prie Šv. Jurgio bažnyčios laikraštėlio trečiasis numeris „Ten, kur poezija virsta malda“.

Ona Striškienė, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos, Panevėžio r. literatų klubo „Polėkis“ narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: