Pradžia Kultūros naujienos Aktualijos Švęskime Europos kino dieną! Kino centras „Garsas“ dovanoja kino seansą „Baigiamieji egzaminai“

Švęskime Europos kino dieną! Kino centras „Garsas“ dovanoja kino seansą „Baigiamieji egzaminai“

0

Spalio 15 d. visoje Europoje švenčiama Europos kino diena. Šios šventės metu didžiausias dėmesys atitenka senojo žemyno kūrėjų filmams, turintiems didžiulę meninę, edukacinę vertę bei išsiskiriantiems eksperimentiškumu.

Šią dieną, 16 val. kino centras „Garsas“ savo žiūrovams dovanoja talentingiausio rumunų režisieriaus, net 5 Kanų ir dar 36 kitus prestižinių festivalių apdovanojimus bei 51 nominaciją pelniusio Cristiano Mungiu filmą „Baigiamieji egzaminai“. Tai kriminalinė drama apie negailestingą spaudimą vaikams pateisinti tėvų lūkesčius. Filmas paskatins pažvelgti bei permąstyti vaizduojamas šiandienai aktualias temas. Po filmo kino gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ kviečia į diskusiją prie puodelio arbatos su Panevėžio pedagoginės-psichologinės tarnybos psichologe Vilma Skibiniauskaite.

Žiūrovai repertuare taip pat išvys ir kitus dėmesio vertus europietiškus kūrinius. Prancūziško humoro mėgėjai juoksis pamatę vestuvių planavimo kuriozus premjeroje „Toks gyvenimas! / C’est la vie!“ (rež. Olivier Nakache, Eric Toledano) bei praėjusią savaitę sėkmingai startavusį šmaikštų ir įkvepiantį režisieriaus Fredo Cavayé filmą „Gobšius“. Na, o dar vieną juoko dozę galėsite gauti pamatę lietuvišką komediją su kine debiutuojančiu humoristu Justinu Jankevičiumi – „Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas“ (rež. Andrius Žiurauskas). Nespėjusiems pamatyti 5 Sidabrinių gervių laureato filmo „Šventasis“ (rež. Andrius Blaževičius), tai galės padaryti ir Europos kino dienos metu. Tėveliai savo mažuosius galės pradžiuginti nauja daniška animacija „Kaimynė šnipė“, kuri sužadins smalsumą ir įtrauks į vaikišką detektyvą.

Įtaigingesnės emocijos ir išgyvenimai, intelektualus humoras, drąsa parodyti tai, kas gali šokiruoti, originalūs scenarijai – visa tai tinka apibūdinti nekomercinį europietišką kiną, kurį atranda ir pamėgsta vis daugiau žiūrovų. Sekmadienį – spalio 15 dieną ateikite į kino centrą „Garsas“ ir pasisemkite naujų įspūdžių žiūrėdami geriausius Europos filmus.

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.