Lietuvos naujienosVerslas

„Swedbank“ atvirosios bankininkystės platforma pritraukė virš 1 tūkst. kūrėjų

„Swedbank“ atnaujina savo atvirosios bankininkystės bandomosios platformos (angl. Sandbox) versiją, kurioje per pastaruosius tris mėnesius užsiregistravo daugiau kaip 1 tūkst. skaitmeninių sprendimų kūrėjų. Nuo šių metų pradžios įsigaliojus ES antrajai mokėjimo paslaugų direktyvai (PSD2) „Swedbank“ kartu su technologijų srities startuoliais, programėlių ir interneto sprendimų kūrėjais siekia netolimoje ateityje pasiūlyti vartotojams naudotis novatoriškais finansinių paslaugų įrankiais.

„Prieš tris mėnesius pristatę galimybę registruotis mūsų atvirosios bankininkystės platformoje sulaukėme didelio skaitmeninių sprendimų kūrėjų aktyvumo, kurie sukūrė jau daugiau kaip 400 bandomųjų programų. Atnaujinę savo atvirosios bankininkystės bandomąją platformą toliau intensyviai dirbame plėtodami jos galimybes ir papildydami ją kūrėjams aktualiomis funkcijomis“, – teigia „Swedbank“ Skaitmeninės plėtros vadovas Gediminas Misevičius.

Šiuo metu maždaug pusė „Sandbox“ platformoje užsiregistravusių sprendimų kūrėjų yra iš Švedijos, po 12 proc. iš Lietuvos ir Latvijos, 6 proc. iš Estijos. Dar penktadalio paraiškų sulaukta iš kitų šalių, pradedant Suomija ir baigiant Naująja Zelandija.

Pasak Gedimino Misevičiaus, skaitmeninių sprendimų kūrėjams iš Lietuvos tai unikali galimybė sukurti finansinių paslaugų ar įrankių, kuriuos jie galės pristatyti daugiau kaip 7 mln. „Swedbank“ klientų trijose Baltijos šalyse ir Švedijoje.

„Atnaujintoje atvirosios bankininkystės bandomosios platformos versijoje papildėme funkcionalumo dokumentaciją, kurioje išplėtėme mokėjimo galimybių spektrą Švedijos ir Baltijos šalių rinkose. Taip pat sukurta pavyzdinė kliento prisijungimo ir sutikimo naudotis paslaugomis sąsaja“, – atnaujinimus komentuoja G. Misevičius.

„Swedbank“ Skaitmeninės plėtros vadovas primena, kad realūs klientų duomenys šioje bandomojoje sprendimų kūrėjams skirtoje atvirosios bankininkystės platformoje nėra naudojami. Tai darbinė aplinka, kurioje galima susipažinti ir išbandyti sprendimus ir jų suderinamumą su banko sistemomis.

Skaitmeninių sprendimų kūrėjai ir finansinių technologijų bendrovės susipažinti su „Swedbank“ atvirosios bankininkystės platforma gali čia: https://www.swedbank.com/openbanking/.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.