T. Jukna: Panevėžyje epidemiologinė situacija gerėja, tačiau atsipalaiduoti dar anksti

Šiandien posėdžiavusi Ekstremaliųjų situacijų komisija (ESK) aptarė COVID-19 situaciją Panevėžyje bei naujas COVID-19 valdymo priemones.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento direktoriaus Eugenijaus Vilčinsko, Panevėžyje trečią savaitę sergamumas koronaviruso infekcija mažėja. Visgi gyventojams svarbu nepamiršti laikytis COVID-19 ligos prevencijos priemonių ir daryti viską, kas priklauso nuo jų pačių, taip užtikrinant savo ir aplinkinių saugumą.

„Stebime gerėjančią epidemiologinę situaciją Panevėžyje, dėkojame miestiečiams, atsakingai besilaikantiems karantino režimo, tačiau optimistiškais rezultatais džiaugtis dar tikrai anksti. Sveikatos priežiūros sistemoje situacija vis dar labai įtempta, tad privalome išlikti sąmoningais ir vadovautis viruso prevencijos taisyklėmis“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Šiandien ESK priimti nutarimai:

  • Savivaldybės Švietimo skyriui, atsižvelgiant į pedagogų ir aptarnaujančio personalo sergamumą šalyje, teikti prašymą Švietimo, mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos ministerijoms dėl infekcijos prevencijos režimo pakeitimo. Prašyme nurodyti, kad jei į lopšelius-darželius ateina daugiau nei 50 proc. vaikų, šias ugdymo įstaigas leisti lankyti suteikiant prioritetą specialiųjų tarnybų darbuotojų vaikams ir išimtiniais atvejais tiems vaikams, kurių tėvai pateiks darbdavio pažymą dėl būtinumo darbo funkcijas atlikti darbo vietoje. Taip pat prašyme nurodyti, kad atsižvelgiant į sergamumo rodiklius, priešmokyklinukams būtų patvirtintas nuotolinis ugdymas.
  • Atsižvelgiant į artimiausių parų orų prognozę, vaikams organizuoti nuotolines pamokas apie civilinę ir priešgaisrinę saugą, apie tai, kokiu tel. numeriu skambinti įvykus nelaimei, kaip saugiai elgtis ant ledo ir kt. Tai įgyvendinti pasiūlė Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.
  • Imtis papildomų prevencijos priemonių, siekiant riboti gyventojų būriavimąsi viešosiose vietose. Kultūros ir poilsio parke pastatyti informacinius stendus, primenančius apie karantino režimo laikymąsi, raginant nesibūriuoti, taisyklingai dėvėti veido apsaugos priemones. Taip pat nutarta sutelkti gausesnes policijos, Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus pajėgas, viešose vietose dažniau vykdyti patikrinimus – ypatingai savaitgaliais bei vakaro metu.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: