Laisvalaikis - Mada - 2021-06-18

Tai, ko dar nežinote apie apyrankes

Apyrankės yra itin populiarus papuošalas. Jos gali būti įvairių formų bei pagamintos iš įvairių medžiagų, todėl kiekvienas individas ras sau tinkamą apyrankę pagal savo stilių. Tačiau, kodėl jos išpopuliarėjo?

Apyrankių medžiagos

Medžiagos apyrankėms yra nesibaigiančios. Žmonės iš visų kultūrų visame pasaulyje jų gamybai naudojo vietines ar importuotas medžiagas, žmogaus sukurtas ir natūralias medžiagas. Nors dauguma jų yra pagaminti iš metalų, jie taip pat buvo pagaminti iš vabzdžių išskyrų (tokių kaip lakas),  medžio, plunksnų, vėžlio kiauto, rago, dantų, ilčių, plunksnų, odos ir akmens. Žmogaus sukurtos medžiagos yra stiklas, emalis, keramika ir plastikas. Senovės egiptiečiai naudojo kaulus ir akmenukus, papuoštus smulkiai apdirbtais karoliukais ir jaspio, turkio, alabastro, lapis lazuli, kornelio ir lauko špato pakabukais. Rytų kultūrose liaudies papuošalai dažnai buvo gaminami iš rago, žalvario, karoliukų ir vario, o brangesnės ir kokybiškesnės apyrankės buvo sukurtos iš perlamutro, aukso ir sidabro. Dabar įpatingai populiarios sidabrinės apyrankės, Sidabrita.lt siūlo įvairių formų bei stilių, todėl kiekvienas ras sau tinkamą.

Apyrankių stiliai

Yra daug įvairių apyrankių stilių ir tai, kur jos yra dėvimos ant kūno, lemia, kaip jos vadinamos. Pavyzdžiui, apyrankės, dėvimos virš alkūnės, vadinamos „apyrankėmis“, tačiau „kulkšnimis“, kai dėvimos aplink kulkšnį. Pagrindinis apyrankės dizaino aspektas yra dydžio nustatymas; jis neturi būti nei toks didelis, kad atsipalaidavus neslystų nuo rankos, nei toks mažas, kad jo negalima būtų perlenkti per ranką ar pritaisyti aplink riešą. Apskritai yra trys skirtingos apyrankių rūšys: jungiamosios, užmaunamosios ir vyriškosios. Nuorodų stiliai yra tokio dydžio, kad būtų patogūs riešui ir kad nuorodos galėtų lanksčiai užsimesti. „Slip-on“ stiliai yra standžios formos ir gali būti atviro galo, uždaro apskritimo ar kitos formos. Kiekvienas istorijos laikotarpis turėjo įtakos apyrankių stiliams. Stiliai gali būti įvairūs — nuo paprasčiausio moliusko lukšto pjovimo iki sudėtingo dizaino, akivaizdaus Rytų Azijos metalo apdirbime.

Apyrankių istorija

Vienas iš pirmųjų rašytinių įrašų apie žmones, nešiojančius apyrankes, yra Hebrajų raštuose. Biblijoje minima, kad yra trijų rūšių apyrankės: vieną dėvi tik vyrai, vieną dėvi tik moterys, ir kurią gali dėvėti bet kuri lytis. Nors apyrankės Hebrajų raštuose dažnai minimos, jų išskirtinės savybės nėra aprašytos. Kai kurie iš seniausių apyrankių dirbinių buvo pagaminti iš bronzos ir aukso ir datuojami bronzos amžiuje. Auksinės apyrankės paprastai nebuvo puoštos, kalamos ir sulenktos į formą, o bronzinės apyrankės buvo dekoruotos raštais ir piešiniais. Maždaug tuo pačiu metu vokiečių ir skandinavų kariai dekoratyviniais ir apsauginiais tikslais dažnai dėvėjo spiralines rankines. Šios rankinės uždengė visą dilbį. Iki kolumbijos Amerikoje vietiniai amatininkai gamino apyrankes iš aukso, brangiųjų mineralų ir kalnų krištolo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: