Talentingoji Milena Venclauskienė: Šiais metais esu kupina planų

Milena Venclauskienė sėkmingą savo fotografės kelią pradėjusi fotomenininkė. Fotomenininkės gyvenimas lyg iš pasakos. Milenos pasiteiravome kaip ši menininkė gyvena šiandien ir kokie nauji planai numatomi šiais metais. Milena Venclauskienė kaip niekad atvira ir mūsų portalui atskleis savo širdies slapčiausias kerteles.

Kokie jūsų šių metų kūrybiniai planai?

Mano širdyje verda labai netikėta mintis. Bet žinot, kad dalintis laime nelabai galima.

Bet kad naujo ivesiu tai tikrai. Jau dabar pasileisiu projektą su neščiosioms skirtomis  suknelėmis. Neštumas ir motinystė man didelė vertybė.

Kodėl verta kurti savo verslą?

Gyvenimas nelaukia, kiekviena akimirka yra svarbi. Tereikia atsisakyti minčių, kurios verčia savimi abejoti. Savimi reikia nuolat tikėti, net ir tuomet kai nesiseka. Finansinė nepriklausomybė, galimybė dirbti tuomet kada norite, daug laisvo laiko, kelionės, naujos patirtys ir atradimai, viskas ir dar daugiau gali būti jūsų, tačiau dėl to reikia stengtis ir to reikia pakankamai norėti. Neturint pakankamai noro ir ryžto kažko siekti, neverta to pradėti visai.

Kaip atpažinti savo vertybes ir jomis dalintis?

Yra daug skirtingų aiškinimų, kas yra vertybė. Daugumas apibrėžimų yra moksliški ir filosofijos mokslų nebaigusiam žmogui sunkiai suprantami. Bet, paprastai kalbant, vertybė yra visa, kas man, kaip žmogui, yra vertinga, kas daro mano gyvenimą labiau visavertį ir prasmingesnį: tai gėris, kuris padeda išskleisti man duotus talentus. Galėčiau įvardyti, kad pašnekesys su kitu žmogumi prie kavos puodelio man iš tiesų yra vertybė, nes mano gyvenimo tempas toks didelis, kad nelieka pakankamai laiko pailsėti ir nuoširdžiai bendrauti. Kitas dalykas – vertybės nėra vien tik gražūs žodžiai, bet realus žmogaus gyvenimas, konkretūs jo pasirinkimai. Noriu susikurti savo vertybių sistemą ir ja vadovautis, tikėdama, kad mano pasirinktas kelias veda mane į gyvenimo pilnatvę.

Vertybės apima įsitikinimus, veiklą, nuomones, moralines normas, tradicijas, savireguliaciją, vaizduotę ir visuomeninę nuomonę, o taip pat dar ilgesnį sąrašą labiau objektyvių ir materialių dalykų. Kaip ir saugumo poreikiai, vertybės labai įtakoja mūsų pasirinkimus, mūsų elgesį.

Esate ne tik fotografė, bet ir mama, kodėl jums šeima svarbi?

Vieniems šeima gali reikšti labai daug, o kitiems visiškai nieko. Vieni į savo šeimos ratą priima ,netgi savo augintinius, o kiti nepriima net paties artimiausio sau žmogaus. Viską gali nulemti aplinka, kuri ir formuoja žmogaus požiūrį į šeimą. Aplinkinių elgesys gali nulemti žmogaus likimą gera arba bloga linkme, tačiau tai priklauso ir nuo to, ką pasirinks pats asmuo. Šeima šiandieniniame pasaulyje vaidina gana svarbų vaidmenį, kadangi su jos parama žmogus gali tapti stipriu ne fizine, o dvasine prasme. Šeima gali padėti pajusti, jog tik tada, kai tavo šeimos nariai laimingi ir tu pats jausiesi laimingas.

Mama būti gera?

Tėvystės, motinystės esmė – stiprus, patikimas, saugus, kupinas meilės ryšys tarp tėvų ir vaiko. Tai leidžia vaikui augti emociškai sveikam ir skatina stengtis, skatina elgtis gerai, tad ir tėvams vaiko auginimas tampa gerokai lengvesnis. Vaikai myli savo motinas besąlygiškai, tokias, kokios jos yra. Tai – didelė laimė ir kartu atsakomybė nenuvilti jų.

Motinų misija neapsiriboja rūpesčiu iškelti vaikui smagią gimtadienio šventę ar devynmetį laiku nukreipti į futbolo treniruotę, nors tokie praktiški dalykai taip pat svarbūs. Būti motina reiškia būti atsidavusiu, artimu žmogumi, įsijausti į vaiko sielą, saugoti jį ir sugebėti tinkamu momentu atsirišti ir paleisti vaiką žengti savo keliu. Būti motina reiškia būti asmenybę formuojančiu pavyzdžiu.

Kaip atrasti savo pašaukimą?

Žmogus turi vienintelį tikrą pašaukimą – atrasti kelią į save… Jo gyvenimo tikslas – atskleisti siųstą likimą ir jį iki galo bei tvirtai išgyventi savyje. Visa kita tėra tariama būtis, bandymas išsisukti, pataikavimas masių nuomonėms.

Kaip kurti savo laimingą šiandieną?

Vienas pagrindinių tikslų žmogaus gyvenime – laimė, harmonija, pasireiškiančių daugybe formų, paieškose ir puoselėjime. Norint tai atrasti pirmiausia reikia susitelkti į save patį ir suvokti – ko aš ieškau? Geriausiai atsakyti į tokį, tik iš pirmo žvilgsnio nesudėtingą klausimą, padeda savo kelią jau atradę žmonės.

Tikro gyvenimo skonis juntamas kada?

Išjungus telefoną ir internetą – ( juokas). Svajodami apie gražesnę ateitį, įsisukame į nesibaigiančių siekių ir tikslų rutiną, pamiršdami, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Turime gražesnius namus, tačiau juose praleidžiame vis mažiau laiko, esame turtingesni, tačiau vis rečiau nuoširdžiai mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Todėl teisūs Rytų kraštų išminčiai, raginantys pernelyg neprisirišti prie kažko. Darbą, kūrybą būtina derinti su laisvalaikiu gamtoje, džiaugsmo suteikia bendravimas su maloniais žmonėmis, vaiko juokas, apsilankymas meno parodoje ar sekmadienis, skirtas tik poilsiui.

Vanduo veikia atpalaiduojančiai tiek kūną, tiek mintis. Pasivažinėjimas dviračiais gamtoje taip pat gali būti puiki alternatyva, norintiems suderinti aktyvią veiklą su relaksacija. O tada būna taip gera vėl grįžti prie kūrybos.

Mindaugas Jonušas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: