Tarmiški pasakojimai juokino ir kėlė nuotaiką

Pačios netikėčiausios gudrybės, padedančios prisivilioti jaunikių, žiurkių gaudymo būdai, juokingai pasibaigusios gąsdinančios istorijos apie vaiduoklius, linksmi nesusipratimai dėl pavardžių, – tai tik kelios nuotrupos iš gausybės istorijų, papasakotų Panevėžio rajono moterų pasakotojų šventėje – varžytuvėse „Pilimutės šposai 2015“.

Ši šventė – tradicinė, ji kas dveji metai rengiama Miežiškių kultūros centre siekiant išsaugoti ir puoselėti tarmės tradiciją, perduodant ją iš kartos į kartą. Šių metų renginys skirtas Lietuvos etnografinių regionų metams, todėl dalyvių prašyta pasakoti būtent savame regione, Panevėžio krašte išgirstus ir užrašytus pasakojimus.

Nuotaikingus pasakojimus įvairiausiomis temomis smagiame renginyje tarmiškai dėstė dešimt dalyvių iš Miežiškių, Trakiškio, Limeikių, Raguvos, Ramygalos, Panevėžio. Daugelis moterų sakė smagių istorijų išgirdusios iš savo krašto žmonių, kitos varžytuvėms rengėsi sklaidydamos tautosakos rinkinius. Kelios moterys pateikė eiliuotų pasakojimų – pačių sukurtų, tėvų ir kraštiečių parašytų kūrinėlių apie juokingus kasdienius įvykius, krašto išskirtinumus.

Žiūrovams daug juoko kėlė ne tik dalyvių pasakojimai, bet ir renginio vedėjų Pilimutės iš Bajoriškėlių kaimo (Valerija Bartulienė) ir cekavos Zosės (Rita Gasaitienė) pokštai, profesionalumu ir nuoširdumu nustebino svečio iš Margučių kaimo Rimanto Januškos atliktos autorinės dainos.

„Pilimutės šposų 2015“ kulminacija tapo varžytuvių rezultatų paskelbimas. Miežiškiečių vyrų komisija ir renginio žiūrovai tarsi susitarę geriausiai įvertino raguviškę Iną Kuodienę – jai įteiktas ir Žiūrovų simpatijų prizas, ir Pasakotojų pasakotojos apdovanojimas. Pirmąją vietą komisija skyrė ramygalietei Audronei Palionienei, antrąja ir trečiąja vieta įvertino saviškes, miežiškietes Jurgą Švagždienę ir Zitą Rinkevičienę.

 

Miežiškių kultūros centro informacija

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: