Tarnybinių šunų programa – moksleiviams

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Vita Andžienė surngė prevencinę priemonę „Kinologo ir keturkojo komanda policijoje“.

Šios programos tikslas – supažindinti moksleivius su policijos sistema, rūšimis, policininko profesija, kasdiene veika, tikslais.

Birželio 4 dieną į Biržus atvyko Panevėžio policijos kinologai Arūnas Petraitis ir Tomas Černiauskas su savo augintiniais, tarnybiniais šunimis: belgų aviganiu Diku, vokiečių aviganiu Vėtra ir bavarų pėdseke Bite. Kinologai aplankė Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos mokinius ir vaikų socializacijos centrą „Širvėna“.

Moksleiviams paaiškinta, kaip tarnybiniai šunys mokomi bendrojo paklusnumo komandų, kaip ruošiami darbui. Pasakota, kad policijoje gali dirbti tik tie šunys, kurie įvykdo privalomąjį testą. Kinologai pristatė parodomąją programą su tarnybiniais šunimis: demonstravo jų paklusnumą, nusikaltėlio sulaikymo operaciją. Vaikai buvo sužavėti, uždavė daugybę klausimų, pareigūnai noriai bendravo, dalijosi patirtimi ir žiniomis, mokė vaikus saugaus elgesio su svetimais šunimis.

Atsisveikindami linkėjo linksmų ir saugių vasaros atostogų. Vaikai padėkojo pareigūnams už šiltą bendravimą, patarimus ir neišdildomus įspūdžius.

 
Karolina Miganovičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: