Tarp Panevėžio politikų – senjorų ir jaunimo mišinys

Stebint naujos kadencijos Panevėžio miesto ir rajono tarybas pirmiausia į akis krenta tai, kad jose neliko nė vieno gydytojo, o verslininkus, kuriančius didžiausią pridėtinę vertę, norint suskaičiuoti būtų per daug vienos rankos pirštų. Galvą vertėtų nulenkti nebent prieš žinomą Panevėžio rajono duonos kepėją Albiną Kisielį ir prisiminti vieno iš garbingiausių rajono žmonių Virmanto Velikonio posakį, kad politika turėtų kvepėti gera rūgine duona.

Vyriausi Panevėžio miesto politikai būsimoje tarybos kadencijoje bus 1948 metais gimę judėjimui „Atsinaujinančiam Panevėžiui” priklausantys Petras Luomanas ir Aleksas Varna. Tiesa, anksčiau Seimo nariu ir nekartą miesto vicemeru buvęs P.Luomanas buvo krikščionis demokratas ir konservatorius. A.Varna, buvęs Panevėžio rajono signatarų klubo kūrėju, priklausęs Moterų, o paskui Valstiečių partijoms, irgi perėjo į mero Ryčio Mykolo Račkausko vadovaujamą judėjimą.

Jauniausiu Panevėžio miesto tarybos nariu bus P.Luomanui ir A.Varnai į anūkus tinkantis 1994 metais gimęs konservatorius ir politikos naujokas Ignas Gaižiūnas. Jauniausio politiko vardą jis paveržė iš antrą kadenciją taryboje dirbsiančios 1988  metais gimusios Viktorijos Vidžiūnienės.

Beje, į tarybą su socialdemokratais siekė patekti ir 1939 metais gimęs Vytautas Steponas Buterlevičius.

Šios kadencijos Panevėžio rajono taryboje dirba 1940 metais gimęs konservatorius Juozas Mikšys, tačiau šiemet dalyvauti rinkimuose jis kategoriškai atsisakė. Užtat su socialdemokratais grįžti į Savivaldybę gviešėsi ilgametis valdininkas ir rajono vicemeras 1938 metais gimęs Vytautas Rapolas Gritėnas, tačiau į tarybą buvo išrinkti septyni partiečiai, o jis liko aštuntas. Vyriausiu tarybos nariu ateinančią kadenciją bus irgi socialdemokratas 1947 metais gimęs buvęs Paįstrio mokyklos direktorius Vaclovas Krikščiūnas.

Po įvairias partijas klajojęs ir Velžio seniūnijos seniūno vietos dėl amžiaus netekęs, tačiau jau antrą kartą į rajono tarybą patekęs prie valstiečių prisišliejęs Alfonsas Bakšys yra gimęs 1950 metais, o kandidatuoti į merus nebepanoręs Povilas Žagunis pernai atšventė 70-metį. Vėl į politiką sugrįžusi konservatorė Angelė Pranaitytė yra gimusi 1951 metais.

Tuo tarpu jauniausia tarybos nare bus 1995 metais gimusi demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos” atstovė Ramutė Kavaliauskaitė, šį titulą paveržusi iš 1987 metais gimusios socialdemokratės Modestos Petrauskaitės.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: