Tarptautinės biatlono varžybos ir treniruočių stovykla Ignalinoje!

Spalio 2-3 d. Ignalinoje, Lietuvos žiemos sporto centre,  po ilgo laiko vyko tarptautinės biatlono varžybos – Baltijos biatlono taurė (vasaros biatlonas). Varžybose dalyvavo daugiau nei 100 sportininkų iš Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos.  Kaip sakė Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas, paprastai tokios varžybos būdavo organizuojamos Latvijoje, tačiau nuo šiol prašyti kaimynų pagalbos nebereikės. Savaitgalį vykęs renginys parodė, kad visas nacionalines varžybas bus galima organizuoti Ignalinoje. Anksčiau buvusi netinkama Lietuvos žiemos sporto centro šaudykla per paskutinius tris mėnesius pertvarkyta ir dabar puikiai atitinka reikalavimus. ,,Mūsų kelionės į Latviją bus retesnės, tikimės, kad šios šaudyklos pritaikymas mūsų reikmėms paskatins gyvesnį judėjimą tarp jaunųjų biatlonininkų“, – sakė A. Daugirdas.

Baltijos biatlono taurės varžybose dėl čempionų vardų kovojo  jaunieji sportininkai. Jaunimo grupėje (iki 22 metų) čempionų titulai atiteko Lietuvos atstovams. Riedslidžių sprinte ir persekiojimo rungtyje nenugalimas buvo Maksimas Fominas bei tokio lygio varžybose debiutavusi Lidija Žurauskaitė. Baltijos vasaros biatlono varžybų 19-mečių grupėje geriausiai pasirodė estai Lisbeth Liiv ir Tuudoras Palmas, laimėję sprinto ir persekiojimo rungtyse, o 17-mečių grupėje  – abiejose rungtyse pergalėmis džiaugėsi estas Jakobas Kulbinas ir lenkės Zuzanna Sadownik (sprintas) bei Emilia Zasadna (persekiojimas).

Šiuo metu Lietuvos žiemos sporto centro šaudykloje taip pat daug sportinio šurmulio. Vyksta Lietuvos biatlono federacijos tarptautinio projekto treniruočių stovykla. Prieš tai treniravęsi Lenkijoje, dabar 10 Lietuvos ir 10 Lenkijos jaunųjų biatlonininkų sportuoja Ignalinoje. Taip pat vyksta ir Lietuvos biatlono rinktinės (6 sportininkai) pasirengimas Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms bei Lietuvos jaunimo rinktinės treniruotės rengiantis Pasaulio jaunimo čempionatui, vyksiančiame JAV.

Pasirengimo treniruotėje sutiktas Lietuvos biatlono rinktinės treneris Aurimas Bučelis džiaugėsi ir treniruotėmis, ir tuo, kad pirmą kartą atgavus nepriklausomybę Ignalinoje įvyko tarptautinės varžybos. ,,Visų atsiliepimai labai geri, visiems patiko ir šaudykla, ir riedučių trasa, ir pats Šiekščio ežeras. Nuotaikos buvo puikios. Šaudykla tikrai pasikeitė ir per labai trumpą laiką. Esame dėkingi taip šauniai darbus organizavusiam naujajam Lietuvos žiemos sporto centro  direktorius Andrius Leškevičiui.“,– kalbėjo treneris.  Jam pritarė ir Lietuvos jaunių rinktinės treneris Marijanas Kazinovskis: ,,Džiugu, kad dabar turėsime normalų objektą, kuriame galėsime ne tik kokybiškai treniruotis, bet ir vykdyti tarptautines varžybas.“

Kaip minėjo A. Bučelis, pagrindinė Lietuvos biatlono rinktinė po treniruočių Ignalinoje tolesniam pasirengimui išvažiuos į Austrijos kalnus, o jaunimo rinktinė – į Suomiją. Na, o ateinantį savaitgalį Lietuvos žiemos sporto centre vyks Lietuvos moksleivių biatlono pirmenybės, vėliau – jaunių ir jaunučių pirmenybės. Ir, žinoma, visi sportininkai ir treneriai tikisi, kad žiemą Ignalinoje bus organizuojamas Lietuvos biatlono čempionatas.

parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: