Tarptautinis bendradarbiavimas tęsiasi Lenkijoje

Kiekvienos šalies mokyklų siekis, kad jose mokiniai būtų laimingi ir saugūs. Gyvenime labai svarbu nesisukti tik savame rate, bet ir pasižvalgyti, kaip dėl laimingų, nepatiriančių smurto ir patyčių mokinių veikia skirtingų kultūrų šalių mokyklos.

Šiam tikslui ,,Vyturio“ progimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte ,,Erasmus+ Learning to overcome violence elements“ (2018-1-TR01-KA229-058639_4), kuriame patirtimi dalinasi kartu su Turkijos, Lenkijos, Graikijos, Italijos ir Makedonijos šalių mokytojų komandomis. 2018 m. lapkričio mėnesį mokyklos komandos nariai: psichologė Rasa (projekto koordinatorė), socialinė pedagogė Inga ir etikos mokytojas Paulius, svečiavosi Turkijoje. Iš ten parsivežtos idėjos jau sėkmingai pradėtos įgyvendinti 4-ose klasėse. Tęsiant projekto įgyvendinimą kovo 4-8 dienomis antrajam projekto vizitui į Lenkijoje, Bielsk Podlaski,esančią Jaroslaw Kostycewic pagrindinę mokyklą su papildomu baltarusių kalbos mokymu Nr.3 buvo išvykęs mūsų mokyklos trejetukas: psichologė Rasa, socialinė pedagogė Inga ir lietuvių kalbos mokytoja Oksana. Komanda net nenutuokė, kokia turininga kelionė laukia.

Smagiausia buvo susitikti visų projekte dalyvaujančių šalių komandas, su kuriomis jau nuo vizito Turkijoje užsimezgė tikra draugystė. Aštuoniolikos mokytojų (tokia vizito komanda) pirmąją vizito dieną laukė pažintis su mokykla. Linksmai nuteikė mokinių parengta meninė programa, mokyklos direktorės tradicinis pasveikinimas su duona ir druska. Be lankymosi mokykloje, kurioje į akis iškart krinta erdvių panaudojimas įvairiausioms veikloms (tiek formaliam, tiek neformaliam ugdymui) bei valstybės švietimo politika – kiekvienas mokinys yra svarbus. Politika ne tik popieriuje, bet ir veiklose. Be lankymosi ir veiklų stebėjimo mokykloje, kitų šalių atstovų pasidalinimo patirtimi, kaip jų mokyklose kovojama su patyčiomis, laukė malonus miesto mero priėmimas. Smagu, kad nuo dabar jo kabinete, šalia įvairių šalių dovanų, puikuojasi ir dovana, primenanti Panevėžį. Policijos atstovė papasakojo apie vykdomą prevenciją Lenkijoje.

Kultūrinėms ekskursijoms mūsų kaimynai parinko vietas, kuriomis patys didžiuojasi. Apsilankėme Belovežo girioje – didžiausiame Europoje reliktiniame lygumų miške, išsidėsčiusiame Lenkijoje ir Baltarusijoje. Giria sudaro Belovežo nacionalinį parką, nuo 1992 m. įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Visus sužavėjo Suprastalio Ikonų muziejus, aplankyta sinagoga, ortodoksų cerkvė. Mieste esančiame  muziejuje suplanuotos  edukacinės  programos metu liaudies dailės motyvais pasipuošėme padovanotus krepšius. Pasijodinėjimas žirgais ir puikus vakaras prie laužo sužavėjo net savo šalyje tokių tradicijų neturinčius. Paskutinė viešnagės diena buvo skirta pažinčiai su Lenkijos sostine Varšuva. Čia aplankėme Lazienki parką, kuriame stūkso didingoji  paskutiniojo Lenkijos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio vasaros rezidencija – ,,Rūmai ant vandens“. Visi likome sužavėti eksponatais Varšuvos karališkojoje pilyje, kuri nuo 1980 m. įtraukta į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą, o 1994 m. į istorijos paminklų sąrašą. Abejingų nepaliko ir senamiesčio grožis. Akivaizdu, kad šalis turi tiek aplankyti vertų objektų, kad ir mėnesio būtų per mažai, bet viskas turi pradžią ir pabaigą.

Po kartu praleistos savaitės kupini įspūdžių ir emocijų su bendraminčiais atsisveikinome trumpam, nes jau gegužės mėnesį trijų mūsų progimnazijos mokytojų komanda vyks patirties semtis į Italiją, kurioje ir vėl susitiks visų minėtų šalių mokyklų atstovai. O mes lauksime pasidalinimo patirtimi, kaip italai veikia dėl gyvenimo be patyčių.

Projekto ,,Erasmus+ dalyvės: Oksana, Inga ir Rasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: