Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ džiugins panevėžiečius naujame formate

Vasara jau įgauna pagreitį, o kino centras „Garsas“ kviečia ir toliau mėgautis vasariškais vakarais su kinu naujoje erdvėje. Ilgai lauktas XVII-asis Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ prasideda jau nuo liepos 1 d.

Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ – vienas didžiausių ir svarbiausių kino renginių Panevėžyje, puoselėjantis nekomercinio kino tradicijas, ugdantis ir plečiantis autorinio kino žiūrovų ratą. Festivalio filmai kviečia diskutuoti, pažinti kitas Europos valstybes, žmones ir aktualijas. Šiais metais festivalis naujame formate: visiškai atviras visiems, po žvaigždėtu dangumi su pokalbiais ir diskusijomis, rengiamas kiekvieną ketvirtadienį šalia kino centro „Garsas” esančioje pievutėje adresu Klaipėdos g. 146. Žiūrovų laukia išties ypatingas kino piknikas, kuris truks net iki rugsėjo mėnesio.

Pirmasis liepos ketvirtadienio vakaras (liepos 1-oji) dedikuotas globėjams. Globėjai – atvėrę savo didelis širdis vaikams, savo šiluma, kantrybe, meile kitam, rūpesčiu atstoja jiems mamas ir tėčius. Ar galėtum būti globėju? Kiek „kainuoja” globa? Visiškai atvirai kalbėsime kartu su vakaro svečiais: Panevėžio socialinių paslaugų centro Globos centro Vyr. socialinė darbuotoja Danguolė Sabulienė ir Socialinė darbuotoja Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programos vykdymui  Monika Petukauskienė. Po diskusijos – ekrane norvegų filmas „Iki širdies gelmių” („Hjertestart”, Norvegija, drama, 2017, 1:43, N-13, rež. Arild Andresen). Ši kino juosta pasakoja apie vyrą, kuris po žmonos mirties, lieka vienas su įvaikintu sūnumi Danieliu. Vaikas – lyg gyvas priekaištas, primenantis ir šviesias, ir skausmingas akimirkas, todėl Kjetilis nutaria, kad be sūnaus gyventi jam būtų lengviau, ir susiruošia į Kolumbiją ieškoti biologinės Danielio motinos.

Liepos 8-ąją 22 val. žiūrovus kviesime pasikalbėti ir būti atviriems su gamta ekologijos temomis. Kas sieja miestą ir ekologiją? Koks mūsų santykis su daiktais? Svečiuose – Dovilė Šipelienė – viešbučio „Romantic“ direktorė, Panevėžio Verslo Moterų Tinklo vadovė, amžina psichologijos studentė, pasaulio pilietė, optimistė, aplinkosaugos aktyvistė ir tvarios gyvensenos entuziastė tikinti šviesia žmonijos ateitimi. „Man nuoširdžiai rūpi gamta, savo jėgas semiuosi iš žalumos. Man nieko nėra įdomiau už žmones ir skirtingas kultūras… Todėl pokalbiai apie ekologiją ir žmones man atstoja maistą, pakrauna mano baterijas” – sako D. Šipelienė. Po diskusijos – 1 val. 44 min. trunkanti prancūzų kino juosta „Paskutinė pamoka” („L’heure de la sortie”, Prancūzija, drama, trileris, 2018, 1:44, N-16, rež. Sébastien Marnier). Kai pavaduojantis mokytojas Pierre’as Hoffman’as atvyksta į prestižinį Saint-Joseph’o licėjų, jį pasitinka tylūs ir priešiškai nusiteikę paaugliai. Mokytojo neapleidžia grėsmės nuojauta, ir jis ima sekti paslaptingą itin gabių mokinių grupelę. Pastarieji, įsitikinę, jog artėja visuotinė ekologinė katastrofa, atrodo, jau yra praradę visas šviesios ateities viltis ir rengiasi blogiausiam.

Žiūrovus kviečiame jaukiai susikurti kino pikniką po atviru dangumi: atsineškite užkandžių, šiltos arbatos, savo pledus. O mes pažadame intelektualius ketvirtadienio vakarus kartu su europiniu kinu!

Daugiau informacijos: www.garsas.lt

Projektą „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ iš dalies finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos kino centro lėšomis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: