Taryba pritarė: „Aušros“ progimnazija prijungiama prie Žemkalnio gimnazijos

Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino 2021-2025 m. miesto švietimo ir mokslo įstaigų tinklo pertvarkos planą.

„2016 m. patvirtinto miesto bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 m. plano įgyvendinimo laikotarpis baigėsi. Atlikus stebėseną ir įvertinus esamą miesto švietimo įstaigų tinklą, parengėme naują miesto bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021-2025 m. planą. Ši pertvarka reikalinga dėl kelių priežasčių: besikeičiančios demografinės padėties mieste, kintančių gyventojų švietimo poreikių ir kitų veiksnių, susijusių su šalies kultūrine, socialine  ir ekonomine situacijomis, siekiant gerinti ugdymo kokybę, racionaliai naudoti ugdymo įstaigų patalpas. Buvo atlikta švietimo sistemos būklės analizė, išryškinti privalumai, trūkumai ir grėsmės, išnagrinėtas bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos strateginis tikslas, uždaviniai ir prioritetai“, – sako Panevėžio miesto mero pavaduotojas Lauras Jagminas.

Rengdama 2021-2025 m. miesto švietimo ir mokslo įstaigų tinklo pertvarkos planą Savivaldybė įvertino demografinę padėtį, ekonominę-socialinę būklę (socialinės rizikos, gaunančių maitinimo lengvatas vaikų skaičių, nemokamam maitinimui skirtas lėšas ir kt.). Taip pat ugdymo poreikių tenkinimo būklę, tinklo efektyvumą ir prieinamumą, finansinį efektyvumą, ugdymo kokybę, švietimo įstaigų pastatus ir patalpas.

Mažėjant mokinių ir siekiant racionaliai naudoti biudžeto lėšas, vienas svarbiausių švietimo tinklo pertvarkos 2021-2025 m. plano struktūrinių pokyčių – nuo 2022 rugsėjo 1 d. prie V. Žemkalnio gimnazijos prijungiama „Aušros“ progimnazija. Mokyklos reorganizacija bus vykdoma ne iš karto, o palaipsniui mažinant mokytojų krūvį. Aušros“ progimnazija – viena iš mažiausiai mokinių (235 mok.) ir klasių komplektų (12 komplektų) turinti nerenovuota mokykla. Mokinio išlaikymas brangesnis nei kitose mokyklose – 2020 m. iš miesto biudžeto vienam mokiniui skirta 972 Eur (miesto vidurkis – 671 Eur). Mokyklą prijungus prie Vytauto Žemkalnio gimnazijos pagerės darbo, ugdymosi sąlygos „Aušros“ progimnazijos moksleiviams. Skaičiuojama, kad po reorganizacijos pirmaisiais metais bus sutaupyta 189 tūkst. 600 Eur, kuriuos bus galima skirti kitoms ugdymo įstaigoms.

Komunikacijos skyrius  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: