Tarybos veiklos reglamento komisijai vadovaus Loreta Masiliūnienė

Panevėžio miesto taryba be jokių diskusijų pritarė, kad vietoje į Kauną persikėlusio ir tarybos nario mandato atsisakiusio Romualdo Grilausko Tarybos veiklos reglamentui patikslinti komisijos vadovo kėdę užimtų mero Ryčio Mykolo Račkausko pasiūlyta jo paties bendražygė mokytoja Loreta Masiliūnienė.

Opozicija su valdančiaisiais ietis pradėjo laužyti, kai svarstant klausimą dėl Etikos komisijos sudėties pakeitimo į iš Panevėžio išvažiavusio R.Grilausko vietą socialdemokratų frakcija pasiūlė praėjusiame posėdyje priesaiką davusį naują tarybos narį Andrių Busilą. Opozicijos atstovai tikino prieš politikos naujoką nieko blogo neturintys ir netgi jo atsiprašė, tačiau tikino, kad komisija lieka neįgali, nes jos vadovavimas, kaip reikalauja įstatymai, neperduotas opozicijai.

„Aina“ primena, kad Panevėžio miesto savivaldybės Etikos komisijos vadovo postas, tos pačios valdančiosios daugumos sprendimu, yra patikėtas ne vienai partijai priklausiusiam ir įvairias pareigas ankščiau ėjusiam dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, tai yra 1940 metais kovo 7 dieną gimusiam ir jau 81 metų sulaukusiam Tomui Josui, bet net opozicijai. Dėl to pretenzijų Panevėžio valdžiai turėjo Vyriausybės atstovas bei pirmos instancijos teismas, tačiau valdantieji ir meras R.M.Račkauskas, neketina sudėti ginklų, kol visos teisinės galimybės neišnaudotos.

Opozicijos atstovai vylėsi, kad svarstant ir tvirtinant pakoreguotą Etikos komisijos sudėtį, valdantieji laikysis įstatymų ir jos vadovavimą perduos opozicijai bei tikino, kad bet koks komisijos keitimas yra neteisėtas.

Galiausiai opozicijos atstovai pareiškė nedalyvausiantys neteisėtuose žaidimuose, o buvęs meras konservatorius Vitalijus Satkevičius netgi prašė, kad visa opozicija būtų atjungta nuo balsavimo procedūros, tačiau meras R.M.Račkauskas patikino, kad oponentai gali kiek nori guostis ir teisintis, tačiau kol nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo, taryba nieko neteisėto nedaro.

Paskelbus balsavimą minimalia balsų persvara valdantieji patvirtino bent oficialiai neveikiančios Etikos komisijos sudėtį. Niekas iš opozicijos balsavime nedalyvavo. Kaip buvo ir ankščiau, svarstant Etikos komisijos personalijas bei problemas, jos pirmininkas – politikos veteranas T.Josas liko kažkur už borto.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: