Taupūs namai brangstant elektrai ir dujoms: ar tai įmanoma?

Sparčiai kylant elektros ir dujų kainoms, vis daugiau šalies gyventojų apima nerimas. Kas laukia ateityje? Kaip tai paveiks šeimų ir namų ūkių pinigines? Specialistai ramina, kad dabar kaip tik palankus metas pasirūpinti investicijomis į ekologišką energiją ir tapti gaminančiu vartotoju – ne tik autonomišku, bet ir labiau tausojančiu gamtą.

Ar įsivaizduojate situaciją, jei didesnės dalies elektros energijos jums nereikėtų pirkti, o elektros ir šilumos kaina neaugtų dar ilgus metus? Pasirodo, brangstant elektrai ir dujoms, taupūs namai vis tiek yra įmanomi, o šildytis su šilumos siurbliu bei saulės elektrine dabar vis pigiau ir ekologiškiau.  UAB „Saulės grąža“ specialistai pastebi, kad ne tik dėl APVA paramos, bet ir dėl  dujų bei elektros kainų augimo, saulės elektrinė atsiperka dar greičiau.

Saulės elektrinė patenkina energijos poreikį ir leidžia jos sukaupti ilgesniam laikui

Apskaičiuota, kad dabar investicija į saulės elektrinę atsiperka per 5 – 7 metus, nes namų ūkio elektros energijos išlaidos per metus sumažėja net 3 – 4 kartus. Pavyzdžiui, jei per metus sunaudojate maždaug 4200 kWh, tai jums pakaktų 5 kW galios elektrinės. Jos kaina su APVA parama būtų 2485 eurai. Tokia elektrinė atsipirktų maždaug per 4,2 metus, nes per metus jums pavyktų sutaupyti net 587 eurus.

Namų ir šeimos poreikius atitinkančios jėgainės iš saulės gautą energiją galima naudoti apšvietimui, šildymui, įvairiems elektros prietaisams, elektromobiliui ir bet kur kitur. Neišnaudota energija gali būti kaupiama ESO elektros tinkluose ir susigrąžinama palankiu tarifu. Tačiau perteklių taip pat galima kaupti ir saulės baterijoje. Tai garantuoja dar didesnį autonomiškumą bei nepriklausomybę nuo elektros tinklų ir kainų augimo, taupo šeimos pinigus.

Saulės elektrinės ir šilumos siurblio duetas leidžia dar daugiau sutaupyti

Specialistai pastebi, kad, turint saulės elektrinę, vienas moderniausių, ekologiškiausių šildymo sprendimų – šilumos siurbliai. Saulės jėgainės pagaminta elektros energija pilnai padengia elektros poreikį šilumos siurblio veikimui. Todėl šis duetas specialistų neretai vadinamas taupiu energijos gaminimo sprendimu. Turėdami tokią sistemą būsite pilnai aprūpinę savo namus šildymu, vėsinimu, karštu vandeniu ir elektros energija.

Be to, įvairių tipų šilumos siurbliai yra šiuolaikiškas ir draugiškas aplinkai būdas tiek šildyti, tiek atvėsinti patalpas. Jie vis labiau populiarūs tampa A++ klasės namuose, nes pasižymi itin ekonomišku energijos suvartojimu. Šilumos siurbliai gali būti tiek pagrindiniu šildymo prietaisu namuose, tiek papildomu šildymo ir vėsinimo sprendimu. Dar taupiau jie veikia suderinus su saulės elektrinės sistema. Todėl svarstydami taupių namų idėją, apgalvokite ir šią galimybę, kurią dabar remia ir šalies aplinkos ministerija per Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA).

APVA parama gali dar labiau sumažinti jūsų investicijas

Kelis kartus per metus APVA skelbia paraiškų paramai gauti teikimo laiką. Jūs galite gauti kompensaciją tiek saulės elektrinės, tiek šilumos siurblio įsirengimui. Tereikia laiku pateikti paraišką ir laukti APVA sprendimo dėl kompensacinės išmokos. Pavyzdžiui, nuo 2021 metų rugsėjo 1 iki 31 dienos bus galima teikti paraišką oras – oras, oras vanduo, žemė – vanduo šilumos siurbliams įsigyti. Žinoma, yra tam tikrų sąlygų, norint gauti paramą, tačiau pagrindinis agentūros tikslas – atsisakyti kuo daugiau iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių, vietoje jų naudojant atsinaujinančios energijos išteklius.

Norėdami įsirengti taupius namus, kreipkitės į UAB „Saulės grąža“ specialistus. Jie ne tik suteiks daugiau informacijos, padės rasti geriausią sprendimą, bet ir pagelbės pildant dokumentus APVA  paramai gauti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: