„Tauros Lofte“ spektaklio premjera! A. Kamiu „KRYTIS“

Penktadienį Balandžio 8 d. 19 val. „Tauros Lofte“ Panevėžyje PREMJERA! A. Kamiu „KRYTIS“. Režisierius Marius Meilūnas.

BILIETUS GALITE ĮSIGYTI: – Giros ir alaus krautuvėje „Špunka“ – pirmame „Tauros Loftas“ aukšte (Senamiesčio g. 29, Panevėžys). Informacija telefonu +370 631 28908. – Juozo Miltinio dramos teatro bilietų kasoje.

Juozo Miltinio dramos teatras ir „Tauros loftas“ pristato spektaklį pagal paskutinį egzistencializmo žvaigždės Alberto Kamiu romaną „Krytis“. Spektaklio premjera įvyks balandžio 8 d. 19 val. „Tauros lofto“ bare. Monospektaklio autorius – žiūrimiausio JMDT spektaklio „Devynbėdžiai“ režisierius Marius Meilūnas.

A. Kamiu romanas – tai atvira, žaisminga ir begėdiška išpažintis, kurią viename Amsterdamo bare, papasakoja intriguojantis veikėjas, advokatas Žanas Batistas Klamansas, buvusi Paryžiaus įžymybė ir tobulo gyvenimo pavyzdys. Kaip toks žmogus atsidūrė pačiame purviniausiame Amsterdamo bare? Spektaklis atskleis Ž. B. Klamanso istoriją, kupiną netikėtų posūkių.

Vietos atžvilgiu teatras visada stipriai migravo: prasidėjęs kažkur graikų laukuose, jis ten neapsistojo, o peržengė turgaus aikščių, akmeninių amfiteatrų, šventų bažnyčių slenkstį, galiausiai ilgam įžengė į „juodąją dėžutę“, kurią mes dabar suprantame kaip tradicinę sceną. Tačiau tai irgi nebuvo galutinė teatro stotelė. Jis toliau migruoja ir gyvena įvairiausiose vietose, įvairiausiais pavidalais.

Baras, kaip monospektaklio veiksmo vieta, pasirinktas neatsitiktinai. A. Kamiu savo filosofines idėjas dėstė ne sausais kantiškais postulatais, suprantamais tik rinktiniam intelektualų rateliui, o gyvybe pulsuojančiais romanais, dramomis. Todėl ir spektaklis iš gana sterilios, aukštajai kultūrai kiek įsipareigojančios teatro salės, suskirstytos pagal eiles, vietas, perėjo į intymesnę ir žemiškesnę vietą, kurioje sugriūna hierarchinės struktūros ir visi tampa sąlyginai lygūs.

Psichologiniu požiūriu baras – nepaprastai įdomi miesto erdvė, tai savotiškas miesto paribys, kur susitinka ir vienas kitą pažįsta patys įvairiausi tipai ir koegzistuoja pačios prieštaringiausios žmogaus būsenos: džiaugsmai, liūdesiai, agresija, meilė, skamba tiek beprasmiai tauškalai, tiek giliausios žmonių išpažintys. Barai – tai „Kryčio“ herojaus Klamanso pasaulis. Jam tai katalizuojanti, atverianti erdvė.

Anot režisieriaus, spektaklis bus minimalistinis, tačiau intensyvus ir interaktyvus, o apibūdinti ar tai komedija, ar tragedija M. Meilūnas nesiryžo ir teigė, kad A. Kamiu „Krytyje“ daro žmogaus dvasios skerspjūvį ir parodo jį visokį – juokingą, tragišką, dramatišką, gražų ir baisų vienu metu. Spektaklyje su A. Kamiu romanu taip pat persipins literatūros maištininkų A. Bodlero, A. Rembo tekstai, S. Gainsbūro melodijos ir purvini prancūziški anekdotai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: