Teatro dieną minėjome ir mes

Kovo 27 d. minima Tarptautinė teatro diena. Šią dieną paminėjo ir Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro 5, 6, 9 lavinamųjų klasių mokiniai.

Ta proga kovo 23 dieną jie lankėsi Panevėžio J. Miltinio dramos teatre, kuriame gide maloniai sutiko pabūti aktorė Vita Šiaučiūnaitė. Vaikai pirmą kartą apsilankė šio teatro užkulisiuose. Pamatė kaip scenoje statomos dekoracijos būsimam spektakliui, sužinojo iš kur sklinda šviesos, muzika vaidinimo metu, kas modeliuoja, siuva rūbus aktoriams. Apsilankę rekvizitų sandėliuose turėjo galimybę paliesti neįtikėtinus daiktus, naudotus spektakliuose. Labiausiai mokiniams patiko grimo kambaryje, kur galėjo matuotis įvairius perukus ir pasijausti praeitų amžių herojais. Mokiniai pabuvojo ir J. Miltinio darbo kabinete, kur išlikęs autentiškas darbo stalas, tebestovintis toje pačioje vietoje kaip ir jam dirbant teatre.

Kitą dieną mūsų ugdytinius šiltai priėmė Panevėžio lėlių vežimo teatro bendruomenė. Pažiūrėjome filmuką apie teatro istoriją, gastroles vasaros metu. Sužinojo lėlių gamybos, valdymo ypatumus. Mokiniai patys lipo į sceną ir mokėsi valdyti lėles, kad jos šoktų, dainuotų, važinėtų dviratuku. Tai vaikams buvo nauja, naudinga ir įdomi patirtis.

Svečiavomės Paliūniškio pagrindinėje mokykloje, kur žiūrėjome nuotaikingą pradinių klasių mokinių ir mokytojos Nijolės Mežiūnienės paruoštą muzikinę kompoziciją „Pabirę pažymiai“. Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokiniai džiaugėsi gražiu pasirodymu, draugišku paliūniškiečių priėmimu ir jiems padovanojo pačių lipdytą molinę vazą su saldžia staigmena.

Baigiamasis renginys minint Tarptautinę teatro dieną vyko kovo 27 d. mūsų centre teatro studijoje. Vaikai padedant mokytojoms Jovitai Matkevičienei, Olgai Venislovienei, Sigitai Indriekienei žaidė teatrinius žaidimus. Ugdytiniai šoko, imitavo įvairius personažus. Netradiciškai vaidino pasaką „Ropė“. Teatrinių žaidimų popietė suteikė džiugių emocijų vaikams. Jiems labai patiko patiems kurti nesudėtingus etiudus ir stebėti kaip tai sekėsi draugams.

Dar kartą įsitikinome, kad teatras aktualus ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams. Jie noriai stebi spektaklius, vaidinimus, įvairias inscenizacijas. Mūsų mokiniams ne visada lengva patiems išreikšti save, įsijausti, bet padedant pedagogams jie žaidžia teatrinius žaidimus, mėgdžioja personažus, emocijas, judesius, vaidina. Taip tobulėja patys, dalina grožį ir gėrį kitiems.


Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokytojos metodininkės Jovita Matkevičienė, Sigita Indriekienė, Olga Venislovienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: